Integracja sensoryczna z terapią ręki kurs

Zaktualizowano dnia 6 kwietnia 2021

Więcej na temat studiów znajdziesz na stronie kierunku Integracja sensoryczna z terapią ręki.

Chcesz rozwinąć swoją wiedzę na temat terapii związanej z integracją sensoryczną? Dla Ciebie jest Integracja sensoryczna z terapią ręki kurs, dzięki któremu rozwiniesz umiejętności potrzebne do pracy z dziećmi i młodzieżą. Mając odpowiednie kwalifikacje możesz z powodzeniem nie tylko diagnozować zaburzenia u dzieci, ale też prowadzić terapię, wraz z terapią ręki. Jakie musisz mieć kompetencje zawodowe, aby móc otworzyć własny gabinet lub pracować jako terapeuta w przedszkolu lub szkole?

Tak naprawdę wystarczą studia podyplomowe w tej dziedzinie. Oferuje je choćby Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego. Jest to Uczelnia działająca już od ponad 20 lat, a co za tym idzie posiada duże doświadczenie w organizacji usług edukacyjnych w ramach studiów podyplomowych. Bardzo istotne dla studentów jest również to, że Uczelnia działa zgodnie z wymaganiami MNiSW i MEN. Więc może prowadzić zajęcia także dla przyszłych lub już pracujących w zawodzie nauczycieli i pedagogów. Studia odbywają się w formie zdalnej. Łatwo jest więc się na nie zapisać i uczestniczyć w zajęciach. Po prostu sami wybieramy, kiedy zaczynamy się uczyć, a to daje nam możliwość posiadania elastycznego grafiku lekcji.

Integracja sensoryczna ręki kurs – co zyskasz?

Jeśli masz już wykształcenie pedagogiczne i uzupełnisz je o kierunek integracja sensoryczna z terapią ręki, możesz pracować w roli terapeuty w przedszkolach czy szkołach, albo też w ośrodku zdrowia, fizjoterapii czy prowadząc zajęcia indywidualne. Warto jednak pamiętać, że ten kierunek jest bardzo przydatny również rodzicom, którzy chcieliby sami pracować z dzieckiem w domu, ale brakuje im rzetelnych kompetencji do tego.

Celem studiów na tym kierunku jest przekazanie wiedzy oraz umiejętności społecznych potrzebnych zarówno do diagnostyki i obserwacji oraz terapii dzieci z zaburzeniami sensorycznymi. Często to rodzice lub nauczyciele przedszkolni zauważają, że dziecko rozwija się w inny sposób niż rówieśnicy, a więc przedszkola i szkoły podstawowe coraz chętniej zatrudniają osoby z taką wiedzą. Wąska specjalizacja pozwala nauczycielom/opiekunom dbać o prawidłowy rozwój maluchów i pracować jako wsparcie rodziców i podstawowej terapii. Integracja sensoryczna z terapią ręki obejmuje zagadnienia o rozwoju dzieci w kontekście emocjonalnym i fizycznym. Dotyczy również praktycznej organizacji zajęć nastawionych na poprawianie motoryki i nauki automatycznych mechanizmów myślowych, które poprawiają jakość życia. Dlatego można powiedzieć, że studia omawiają te zagadnienia bardzo dokładnie i dają nam specjalistyczną wiedzę.