Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną (Oligofrenopedagogika) dla pedagogów specjalnych online

Zaktualizowano dnia 22 marca 2021

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-pedagogiczne.pl/kursy/677/studia/podyplomowe/edukacja-i-rehabilitacja-osob-z-niepelnosprawnoscia-intelektualna-oligofrenopedagogika-dla-pedagogow-specjalnych/src-BlogOligofrenoped

Całkiem sporo osób pracujących w szkołach ukończyło pedagogikę specjalną. Mimo to, ten kierunek może nie być wystarczający do pracy w szkołach i środkach specjalnych. Jeśli chcemy poszerzyć swoje wiadomości z zakresu pedagogiki specjalnej oraz podwyższyć kwalifikacje zawodowe, warto podjąć studia podyplomowe. W przypadku pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną, najlepszym wyborem będą Studia podyplomowe Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną (Oligofrenopedagogika) dla pedagogów specjalnych online. Mogą je podjąć osoby, które już mają przygotowanie w zakresie pedagogiki specjalnej i chcą poszerzyć swoje kwalifikacje. Ten kierunek studiów można znaleźć w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego, która jest uczelnią znaną z prowadzenia zajęć dla nauczycieli i pedagogów.

Wszystkie kierunki studiów dedykowane nauczycielom, pedagogom i pracownikom placówek oświatowych są prowadzone na podstawie Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela. Dlatego też tak wiele osób zapisuje się właśnie na tę uczelnię, ponieważ ma pewność, że uzyskane kwalifikacje spełniają wszystkie wymagania MNiSW i MEN. Sama uczelnia działa już od 20 lat, a więc ma ogromne doświadczenie w nauczaniu nauczycieli. Ponadto są to studia online, a więc łatwo będzie je pogodzić z pracą zawodową, nawet na pełny etat. Podstawa programowa studiów obejmuje 3 semestry nauki. Jednak sami ustalamy sobie plan zajęć na podstawie udostępnionych materiałów.

Dla kogo kierowane są studia na kierunku oligofrenopedagogika? Przede wszystkim dla pedagogów specjalnych, którzy chcą pracować w szkołach specjalnych, integracyjnych czy ośrodkach o profilu kształcenia dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Po takich studiach można też podjąć pracę w placówkach dla dorosłych, którzy ze względu na niepełnosprawność wymagają pomocy w rozwoju i funkcjonowaniu w społeczeństwie. Z takimi kwalifikacjami zawodowymi można pracować też w przedszkolach z oddziałami specjalnymi, a także jako nauczyciel współorganizować procesy edukacji w takich placówkach, odpowiednie dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, aby mogły one się uczyć i wykorzystywać swój potencjał. Także opiekunowie czy wychowawczy powinni mieć ukończone studia w tej dziedzinie.