Co dają studia finanse i rachunkowość biznesu?

Co dają studia finanse i rachunkowość biznesu?

Według Głównego Urzędu Statystycznego, w naszym kraju zarejestrowanych jest około 4 milionów działalności gospodarczych. Wśród nich znajdują się nie tylko aktywne podmioty, ale również stowarzyszenia, fundacje, a także przedsiębiorstwa, które zawiesiły swoją działalność. Jednym z największych problemów firm są zazwyczaj aspekty finansowe – biznesy najczęściej padają ze względu na zadłużenie. Aby odpowiednio zarządzać finansami swojej firmy potrzebne jest nie tylko odpowiednie zaplecze księgowe oraz trafione decyzje biznesowe, lecz również merytoryczna wiedza z zakresu rachunkowości i finansów. Świetnym wyborem dla osób, które prowadzą swoje biznesy są studia podyplomowe z tego obszaru. Co dają Studia finanse i rachunkowość biznesu?

Własny biznes a wiedza

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej nie należy do zadań łatwych, a mimo to, w Polsce od pewnego czasu utrzymuje się w tej kwestii tendencja zwyżkowa. Coraz więcej osób upatruje swoich szans na danym rynku i decyduje się kierować własną firmą. Już na początkowych etapach jej działalności, przedsiębiorca wykazać się musi wiedzą z obszaru podatków, finansowania przedsięwzięć oraz tworzenia odpowiedniego zaplecza swojej firmy.

Studia finanse i rachunkowość biznesu przez Internet

Choć do założenia działalności gospodarczej nie są wymagane studia z obszaru ekonomii lub przedsiębiorczości, wiedza z tego zakresu jest niezwykle przydatna, aby biznes nie tylko utrzymał się na rynku, ale przede wszystkim generował zyski. W czasach bardzo efektywnej nauki za pośrednictwem Internetu, niezbędną wiedzę i umiejętności zdobyć można bez wychodzenia z domu. Studia podyplomowe Rachunkowość i finanse własnego biznesu oferowane przez Wyższą Szkołę Kształcenia Zawodowego można zrealizować za pośrednictwem platformy e-learningowej. Aby otrzymać dyplom, słuchacz nie musi pojawiać się w placówce uczelni, a cały proces nauczania odbywa się online. Więcej o studiach przez Internet dowiesz się z naszego artykułu „Jak wyglądają studia online?”.

Zagadnienia

Rachunkowość i finanse własnego biznesu to kierunek, który przygotuje merytorycznie słuchaczy z zagadnień niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej – finansów i rachunkowości zarządczej. Zagadnienia zawarte w programie studiów obejmują:

  • ocenę opłacalności planowanych przedsięwzięć biznesowych,
  • zarządzanie przepływami pieniężnymi,
  • planowanie i budżetowanie finansowe,
  • controlling sprzedaży,
  • przepływy pieniężne,
  • kwestie kadrowo-płacowe oraz prawne biznesu.

Ile trwają Studia finanse i rachunkowość biznesu?

Studia podyplomowe na tym kierunku trwają 2 semestry – dzięki temu aspirujący lub aktywni przedsiębiorcy w krótkim czasie mogą zdobyć dużą dawkę niezwykle przydatnej wiedzy, którą mogą wykorzystać w ramach swojego biznesu. Nie trzeba więc poświęcać wielu lat na skomplikowane i czasochłonne studia, które pozwolą zdobyć przedsiębiorcy merytoryczne zaplecze.

Studia finanse i rachunkowość biznesu – dla kogo?

Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego to renomowana i uznana uczelnia, która umożliwia edukację na najwyższym poziomie już od ponad 20 lat. Wieloletnie doświadczenie oraz nieustanny monitoring rynku pracy, a także trendów związanych z zatrudnieniem pozwala placówce tworzyć nowe, przyszłościowe kierunki. Ze względu na coraz większe zainteresowanie prowadzeniem własnych działalności gospodarczych i chęć dokształcania nowych przedsiębiorców, WSKZ stworzyła kierunek Rachunkowość i finanse własnego biznesu. Jest on kierowany przede wszystkim do osób, które planują zacząć przygodę z własną firmą lub już prowadzą własne przedsiębiorstwa i chcą zdobyć bardzo przydatną wiedzę z obszaru rachunkowości i finansów.

Aby zapisać się na studia podyplomowe, nie trzeba być absolwentem studiów związanych z ekonomią, przedsiębiorczością bądź finansami. Rachunkowość i finanse własnego biznesu to kierunek dostępny dla wszystkich osób, które posiadają dyplom licencjata bądź magistra – bez względu na wiek, miejsce zamieszkania czy ukończony wcześniej kierunek studiów. Dzięki temu uczelnia umożliwia zdobycie wiedzy oraz dyplomu osobom, które nie miały wcześniej styczności z finansami i przedsiębiorczością.