Certyfikacja i audyt energetyczny budynków studia online

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-online.pl/kursy/4868105/studia/podyplomowe/certyfikacja-i-audyt-energetyczny-budynkow/src-BlogAudytEnerg

W nowoczesnym budownictwie stawia się na domy energooszczędne. Nowo powstałe budynki, mają być ciepłe, ale i klimatyzowane. Z drugiej zaś strony użyte do ich wykonania materiały mają być bezpieczne i nie szkodzić środowisku. Coraz ważniejsze jest również stosowanie odnawialnych źródeł energii do ogrzewania wody w mieszkaniu, produkowania energii elektrycznej, czy nawet ogrzewania budynku. A ponadto stosując nowoczesne rozwiązania termomodernizacyjne można ubiegać się o premię dla inwestorów, która wypłacana jest przez państwo. Jednak, aby ją otrzymać potrzebny jest audyt energetyczny. 

Coraz większa liczba inwestorów korzysta z takich rozwiązań. I wbrew pozorom wcale nie muszą to być duże firmy. Także prywatne osoby, które podczas remontu postawiły na termomodernizację ubiegają się o taką pomoc. Ponadto audyt energetyczny budynku często też dotyczy budynków firmowych. Przedsiębiorstwa są kontrolowane, aby sprawdzić czy działają zgodnie z obowiązującymi zasadami. Dlatego potrzebna jest coraz większa liczba osób, które mogą wykonać taki audyt. Jeśli pracujesz już w administracji państwowej lub Twoja praca związana jest z budownictwem, projektowaniem budynków czy projektowaniem termomodernizacji, możesz uzyskać dodatkowe kwalifikacje zapisując się na Certyfikacja i audyt energetyczny budynków studia online.

Po ukończeniu tych studiów można otrzymać uprawnienia, a te zgodnie z obowiązującą ustawą pozwolą na prowadzenie audytu energetycznego i oceny energetycznej budynków. Posiadając takie uprawnienia, można również sporządzać świadectwa energetyczne budynków. Jednak studia pozwalają przede wszystkim zdobyć wiedzę o najnowszych wytycznych, które obejmują warunki techniczne. Według nich muszą być wykonywane lub modernizowane budynki. Studia dodatkowo dają możliwość poznania metodologii obliczania charakterystyki energetycznej dla każdego budynku. Jest to wiedza naprawdę potrzebna na wielu stanowiskach pracy, nie tylko w firmach budowlanych czy energetycznych, ale też dla stanowisk w administracji samorządowej.

Ten kierunek studiów można znaleźć w ofercie Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego. Uczelnia oferuje studia online, które są wygodna formą nauki, a są tak samo rzetelne, jak studia tradycyjne. Dlaczego? Bowiem Uczelnia spełnia wymagania programowe stawiane przez MNiSW oraz MEN. Uzyskane tu kwalifikacje będą korzystne dla każdej osoby, która chce samodzielne realizować certyfikację i audytowanie budynków.