Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: Ekonomia społeczna
Potrzeby społeczeństwa mogą rozwijać się wraz z sytuacją gospodarczą i ekonomiczną w danych regioniach. Wciąż sporo osób potrzebuje różnej pomocy i wsparcia od państwa lub instytucji pozarządowych. Dlatego też takie instytucje mają codziennie dużo pracy. Ponadto dość często zmienia się sama polityka społeczna, a więc i zasady wspierania osób, które jakiejś formy pomocy potrzebują. Kandydatów chcących pracować w placówkach zajmujących się pomocą społeczną nie brakuje, ale muszą mieć stosowne kwalifikacje, które pozwolą im na podjęcie pracy i wiedzą o najnowszych przepisach, dofinansowaniach i formach pomocy społecznej.
Chcesz podjąć taką pracę i się do niej dobrze przygotować? A może już pracujesz w jednej z placówek pomocy społecznej i chcesz poszerzyć zakres swojej wiedzy? Możesz zapisać się na Ekonomia społeczna kurs, który zrealizujesz w ramach studiów podyplomowych. Na studiach poznasz m.in. zagadnienia teoretyczne i praktyczne rozwiązania stosowane w zadaniach organizacyjnych oraz kierowaniu zespołu. Ekonomia społeczna może być ciekawym dopełnieniem wiedzy o część specjalistyczną, jeśli już studiowałeś na przykład Ekonomię lub Zarządzanie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zapisać się na ten kierunek studiów, jeśli wcześniej nie miałeś okazji zapoznać się z ekonomią.
Gdzie zapisać się na Ekonomia społeczna kurs?
Studia podyplomowe na kierunku Ekonomia społeczna można ukończyć choćby w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego. Jest to Uczelnia, która działa na terenie całej Polski. Jak to możliwe? W tym przypadku zapisy przyjmowane są na studia w formacie online. Dzięki temu możesz studiować na Uczelni bez konieczności wychodzenia z domu. Nie ma znaczenia, w jakim mieście mieszkasz, ponieważ wszystkie zajęcia realizowane są przez internet. Taka forma nauki jest też świetnym rozwiązaniem dla osób pracujących. Plan zajęć nie jest narzucany przez Uczelnię, ale trzeba zaliczyć wszystkie zajęcia według podstawy programowej wyznaczanej przez MNiSW. Dlatego można się uczyć mając elastyczny grafik, ale też nie tracić przy tym czasu na dojazdy na uczelnię.
Dlaczego Ekonomia społeczna to dobry wybór? Ten kierunek porusza treści związane z działalnością pożytku publicznego i obywatelską. Ważnym elementem studiów jest też polityka społeczna. Jednak najbardziej interesujące może być pozyskiwanie i rozliczanie funduszy. Placówki pomocy społecznej mogą pozyskiwać środki wsparcia z różnych stron. Warto wiedzieć, jakie są dostępne opcje, a później korzystać z nich podczas pracy. Oczywiście studia poruszają również inne zagadnienia związane z ekonomią i gospodarką.