Studia podyplomowe Gospodarka, rachunkowość i sprawozdawczość budżetowa

Zaktualizowano dnia 22 marca 2021

Studia podyplomowe Gospodarka, rachunkowość i sprawozdawczość budżetowa to jeden z ciekawszych kierunków studiów, który znacznie poszerza perspektywy zawodowe i pozwala na podjęcie lepszej pracy. W trakcie nauki słuchacze będą mogli poszerzyć i uzupełnić swoją wiedzę dotyczą finansów publicznych, rachunkowości, prawa oraz sprawozdawczości budżetowej. Program obejmuje treści dotyczące finansów publicznych, planowania finansowego, budżetu zadaniowego, rachunków i controllingu, a także audytu wewnętrznego i postępowania administracyjnego. W czasie lekcji uczniowie będą mogli zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi m.in. gromadzenia i rozsądnego gospodarowania środkami pieniężnymi, wyceną majątku publicznego, ewidencją składników majątkowych, czy też kontrolą wewnętrzną.

Absolwenci kierunku będą mogli wykonywać zadania publiczne dotyczące funkcji organizacyjno – prawnych jednostek, źródeł finansowania działalności, a także będą mogli objąć różne stanowiska ekonomiczna i prawne w mniejszych lub większych firmach. Tematyka jest więc dość specyficzna i wobec tego studia są polecane przede wszystkim osobom, które ukończyły studia pierwszego lub drugiego stopnia i są zainteresowane poszerzeniem swojej wiedzy i zdobyciem dodatkowych kwalifikacji. Na studia mogą się zapisać pracownicy służb księgowych i finansowych, jednostki sektora publicznego oraz chętni do objęcia tych stanowisk.

Studia podyplomowe Gospodarka, rachunkowość i sprawozdawczość budżetowa można rozpocząć na Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego. Uczelnia ta działa od 2001 roku. Z pośród innych uczelni wyższych wyróżnia się tym, że realizuje poszczególne kierunki studiów w formie online. Aby rozpocząć studia wystarczy zarejestrować się w systemie i dokonać wymaganej opłaty. Studenci mają za zadanie zapoznanie się z zagadnieniami, które zostały opracowane przez zespół specjalistów w oparciu o aktualne Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Całość kończy się egzaminem.

Po zaliczeniu poszczególnych przedmiotów każdy absolwent otrzyma świadectwo potwierdzające zdobyte kwalifikacje, które jest zgodne z aktualnie obowiązującym wzorem MNiSW. Dzięki temu będą mogli podjąć prace na wymarzonym stanowisku.