Psychologia kliniczna Studia licencjackie na kierunku Psychologia

Cena: 499 zł (czesne)

Liczba wpłat: 30
Liczba semestrów: 6
Lata nauki: 3

Pamiętaj, że istnieje możliwość wyboru płatności semestralnej bądź jednorazowej

Rekrutacja otwarta

< powrót do oferty

Chcesz rozpocząć interdyscyplinarne kształcenie z zakresu medycyny i psychologii? Wybierz studia Psychologia kliniczna będące specjalnością w obrębie kierunku Psychologia I stopnia. Tok nauczania w semestrach 4-6 przewiduje w programie studiów realizację przedmiotów specjalnościowych w ramach wybranego modułu specjalnościowego: Psychologia kliniczna. Zdobądź wiedzę w zakresie teorii psychologicznych w obszarze klinicznym, którą zastosujesz w diagnostyce i terapii osób w każdym wieku. 

Nasza wykwalifikowana kadra specjalistów wyposaży Cię w umiejętności umożliwiające pracę z dziećmi i dorosłymi zmagającymi się z chorobami psychicznymi i somatycznymi, a także problemami klinicznymi. Co więcej, nauczysz się udzielać wsparcia osobom zdrowym mierzącym się z kryzysami, uzależnieniami lub trudnymi sytuacjami.

Psycholog kliniczny – studia kształcące specjalistów

Od psychologa klinicznego wymaga się specjalistycznej wiedzy diagnostyczno-terapeutycznej opartej na badaniach naukowych i rzetelnych danych. Wybierając studia Psychologia kliniczna, zostaniesz kompleksowo przygotowany do podjęcia pracy w tym zawodzie.

Współcześnie coraz częściej odnotowuje się występowanie problemów psychicznych w społeczeństwie. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia zmaga się z nimi niemal 800 mln ludzi, co przekłada się na rosnące zapotrzebowanie na psychologów, w tym specjalistów z zakresu psychologii klinicznej. Dołącz do tego grona dzięki wiedzy i umiejętnościom zdobytym na studiach Psychologia kliniczna. W ten sposób będziesz miał realny wpływ na poprawę stanu zdrowia i jakości życia osób zmagających się z chorobami psychicznymi i somatycznymi, a także problemami klinicznymi. 

Czego się nauczysz, wybierając studia Psychologia kliniczna?

 • zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu psychologii, medycyny oraz prawa medycznego;

 • dowiesz się, jak przeprowadzać kliniczną diagnozę i terapię psychologiczną u osób w każdej kategorii wiekowej;

 • nauczysz się analizować i interpretować specyficzne problemy psychiczne, somatyczne i neurologiczne;

 • zostaniesz przygotowany do przeprowadzania interwencji kryzysowej i innych form udzielania pomocy;

 • poznasz rolę psychologa w procesie terapeutycznym i nabędziesz umiejętności pracy w interdyscyplinarnym zespole.

Pozytywne ukończenie studiów Psychologia kliniczna umożliwia rozpoczęcie kariery m.in. w:

 • gabinetach i poradniach psychologicznych;

 • szpitalach z oddziałami psychiatrycznymi;

 • ośrodkach rehabilitacyjno-leczniczych;

 • instytucjach badawczych;

 • ośrodkach terapeutycznych;

 • domach opieki lub pomocy społecznej.

Dlaczego warto wybrać WSKZ?

 • skorzystasz z wiedzy polskich i zagranicznych wykładowców i praktyków z dużym doświadczeniem zawodowym – w tym z prestiżowych, światowych uczelni;

 • będziesz mógł połączyć naukę z pracą lub innymi aktywnościami, ponieważ w przypadku nieobecności materiały zostaną udostępnione na Twoim indywidualnym koncie studenta;

 • rozpoczniesz kształcenie na nowoczesnej Uczelni z ponad 20-letnim doświadczeniem;

 • zdobędziesz możliwość nauki w innowacyjny sposób dzięki zastosowaniu metod i technik kształcenia na odległość poprzez dostosowaną do tego platformę dydaktyczną;

 • dbamy o wysoką jakość nauczania oraz skuteczność naszych metod, co potwierdza pozytywna ocena PKA i liczne certyfikaty, w tym ISO 9001:2015; 

 • otrzymasz legitymację studencką uprawniającą Cię do zniżek;

 • zdobędziesz tytuł licencjata i dyplom honorowany również za granicą.

Wysokie zarobki po studiach Psychologia kliniczna

Psycholog kliniczny to specjalista, który powinien wykazywać obszernymi kompetencjami z zakresu medycyny i psychologii. Nie należy zapominać, że wiedza z tej dziedziny jest cały czas aktualizowana – specjalista ten powinien być na bieżąco z najnowszymi badaniami naukowymi. Dlatego tak ważne jest odpowiednie wykształcenie, które wpływa także na wysokość zarobków.

Wynagrodzenie zasadnicze psychologów klinicznych będących pracownikami ochrony zdrowia w 2023 r. nie może wynieść mniej niż 8186,53 zł. Z kolei cena za konsultacje u specjalistów pracujących w prywatnych klinikach wynosi od 100 zł do nawet 250 zł za wizytę. Zostań absolwentem studiów Psychologia kliniczna, by już wkrótce rozpocząć tę wysokopłatną pracą!

Studiuj na WSKZ i zdobądź tytuł licencjata!

Dołącz do nas i rozpocznij wysokiej jakości kształcenie na studiach Psychologia kliniczna. Umożliwią Ci one zebranie wymaganej liczby punktów ECTS, otrzymanie tytułu licencjata, a także uzyskanie kwalifikacji zgodnych z VI poziomem w Polskiej Ramie Kwalifikacji. Dzięki temu będziesz mógł rozwijać swoją karierę zawodową nie tylko w kraju, ale i za granicą.

Studia realizowane są zgodnie z wymogami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 27 września 2018 r. w sprawie studiów (Dz. U. z 2021 r. poz. 661, z późn. zm). Istnieje również możliwość realizacji studiów w oparciu o przepisy art. 85 ust. 1 pkt 2 w zw. z art. 75 ust. 1 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1668, z późn. zm).
W związku z powyższym nasza uczelnia oferuje możliwość studiowania z wykorzystaniem metody kształcenia online. Jest to alternatywna forma nauki, do tej realizowanej w całości w siedzibie Uczelni.

| Pobierz program studiów

| Pobierz harmonogram płatności