Uzupełniające studia zdalne na kierunku Administracja – sprawdź do czego mogą Cię przygotować

studia magisterskie administracja

Urzędy miasta, urzędy miny, organizacje rządowe i pozarządowe, a także komórki administracyjne prywatnych przedsiębiorstw – wszystkie te jednostki nie mogłyby funkcjonować, gdyby nie pracownicy działu administracji wykonujący na co dzień wiele niezwykle ważnych zadań. Szerokie możliwości pod kątem poprowadzenia swojej ścieżki zawodowej oraz stabilne zatrudnienie to tylko jedne z kilku atutów, jakie od wielu lat dostrzegają studenci Administracji. Jeden z kierunków cieszący się największym zainteresowaniem, jeśli chodzi o studia magisterskie, jest teraz dostępny jako studia zdalne na Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego.

Studia magisterskie Administracja – popularność kierunku

Studia wyższe z administracji to wciąż jeden z popularniejszych kierunków, na który decydują się polscy studenci. Nic w tym dziwnego, ponieważ istnieje wiele zalet podjęcia studiów w tym obszarze. Jedną z najważniejszych jest fakt, iż sektor administracji publicznej jest bezpieczną strefą dla pracowników, w której nie tylko dba się o ogólny komfort, ale przede wszystkim przestrzega się w rygorystyczny sposób praw pracy.

Pracownicy zatrudnieni są na etacie – posiadają jasno określone godziny pracy i mogą liczyć na wolne weekendy, a także święta. Bardzo ważnym atutem jest także otrzymywanie wielu różnych świadczeń socjalnych (m.in. popularnych „trzynastek”), jak również nagród rocznych oraz premii. To jedne z wielu aspektów, które według studentów decydują o przewadze administracji nad innymi zawodami lub kierunkami studiów.

Sprawdź kierunek studiów magisterskich class=

Co po administracji? – jedno pytanie, wiele odpowiedzi

Osoby, które zastanawiają się nad podjęciem studiów z tego obszaru, interesuje jednak nie tylko dlaczego warto zapisać się na sam kierunek, ale również to, co po administracji można robić. Jak się okazuje, ścieżek jest bardzo wiele i uzależniona jest m.in. od wybranej specjalizacji.
Absolwent może pracować zarówno w strukturach rządowych, jak i samorządowych.

Osoby, które ukończą administrację, mogą również zasilić szeregi służby cywilnej, co przełoży się na wyższe wynagrodzenie. Wiele ofert pracy dla absolwentów administracji mają także urzędy gmin, powiatów czy biura partii politycznych oraz placówki kulturalne.

Osoby, które wybiorą kierunek Administracja, mogą poprowadzić swoją ścieżkę zawodową także w strukturach pozarządowych podejmując zatrudnienie w jednej z prywatnych firm. Każde większe przedsiębiorstwo zatrudniających co najmniej kilkanaście osób posiada w swoich strukturach dział administracji zajmujący się dokumentacją pracowników.

Administracja – studia 2 stopnia online

Choć na rynku pracy znajduje się wiele ofert dla absolwentów administracji, znacznie większe szanse mają kandydaci posiadający tytuł magistra. Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego dostosowując swoją ofertę do panujących realiów i wykorzystując nowoczesne metody kształcenia, stworzyła studia magisterskie na kierunku Administracja, które można zrealizować online.

Studia zdalne – zrealizuj obszerny program z dowolnego miejsca

Oferta studiów zdalnych przygotowana przez Wyższą Szkołę Kształcenia Zawodowego umożliwia realizację obszernego programu studiów z dowolnego miejsca, które posiada dostęp do Internetu. Dzięki temu studenci mogą uzupełnić swoja wiedzę oraz umiejętności bez kompromisów – bez koniczności dostosowywania się do miejsca i czasu narzucanego w przypadku klasycznego trybu stacjonarnego.

Administracja na WSKZ – 4 semestry pełne wiedzy

Magisterskie studia na kierunku Administracja trwają 4 semestry. Pierwszy z nich ma za zadanie przedstawić zagadnienia związane z funkcjonowaniem państwa, a także specyfikę dostępu do informacji publicznej i zakres ochrony danych osobowych. Student poznaje również zasady tworzenia i stosowania prawa, a także najważniejsze przepisy prawa administracyjnego.

studia zdalne - administracja magisterskie

W drugim semestrze program przewiduje takie zajęcia, jak:

  • język obcy,
  • etyka urzędnicza,
  • postępowanie administracyjne i sądowoadministracyjne,
  • praktyka zawodowa,
  • seminarium dyplomowe.

Dodatkowo – podobnie jak w semestrze 3, który porusza zagadnienia dotyczące m.in. postepowania podatkowego i kontroli skarbowej oraz semestrze 4 zawierającym tematy poruszające kwestie bezpieczeństwa informacji i publicznego prawa konkurencji – studenci wybierają 3 dodatkowe przedmioty zgodne z wybraną specjalnością. Absolwenci otrzymują tytuł zawodowy magistra.

Na kierunek ten mogą zapisać się zarówno osoby, które aktualnie pracują w zawodzie, jak również ci, którzy chcą dopiero rozpocząć swoją karierę zawodową w tym obszarze.