Studia podyplomowe Seksuologia praktyczna

Specjalista w dziedzinie seksuologii praktycznej spogląda w stronę swoich pacjentów

Zaktualizowano dnia 7 czerwca 2021

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie kierunku: Seksuologia praktyczna

Seksuologia praktyczna

Podteksty seksualne stały się codziennością. Można je znaleźć w reklamach telewizyjnych, w filmach i serialach, a nawet usłyszeć od osób nam bliskich. Niestety powoduje to wiele kłopotów, zwłaszcza młodzieży, która wchodzi w dorosłość i nie tylko nie rozumie, co znaczą takie podteksty, ale nawet może mieć przez to spaczony pogląd na życie seksualne. W obecnych czasach wiele osób ma również problem z tą sferą życia. Często jego podłoże jest psychologiczne, ale mogą zdarzyć się też problemy zdrowotne, które sprawiają, że seks nie jest przyjemnością.

Studia podyplomowe Seksuologia praktyczna to studia przeznaczone dla psychologów, lekarzy pierwszego kontaktu, pediatrów, a nawet osób, które pracują w roli terapeuty w różnych poradniach. Także osoby pracujące w agencjach marketingowych i tworzące kampanie reklamowe dla firm z produktami dla dorosłych powinny mieć w kadrze osobę z taką wiedzą. Taka wiedza przyda się każdej osobie, która zainteresowana jest tą tematyką i wiąże z tym karierę zawodową. Wiedza z zakresu seksuologii praktycznej pomaga prowadzić działania profilaktyczne, ale i wspierać zdrowy rozwój seksualny.

Studia seksuologiczne – jaka uczelnia jest najlepsza?

Ten interesujący kierunek studiów można znaleźć w ofercie Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego. Jest on oferowany jako studia podyplomowe, co oznacza, że trzeba mieć ukończone inne studia wyższe. Nauka oferowana jest w formie zdalnej, co jest bardzo wygodne, zwłaszcza dla osób pracujących. Dużo osób wybiera tę Uczelnię, ponieważ realizuje program zajęć zgodny z wymogami MNiSW. Ponadto nauka online jest naprawdę wygodna. Każdy student ma informację o planie nauczania i treściach programowych, jednak dzień i godzinę nauki można dopasować do swoich możliwości. Jednego dnia można uczyć się kilka godzin, a drugiego obejrzeć jeden wykład. W ten sposób można stworzyć sobie elastyczny plan zajęć, który będzie dopasowany do naszych potrzeb i możliwości.

W programie nauczania na tym kierunku są treści medyczne, psychologiczne i socjologiczne. Można poznać biologiczne podstawy seksualności, ale i wiedzę, jak rozwiązywać problemy natury psychologicznej i fizycznej. Dużo zajęć jest poświęconych stawianiu diagnozy na podstawie odpowiedzi pacjenta. Ale też można nauczyć się opiniowania seksuologicznego czy zapoznać się z różnorodnymi przyczynami problemów. A przede wszystkim zyskać wiedzę, jak mówić o seksualności bez jej gloryfikowania czy uprzedmiotowiania.