Studia podyplomowe Psychologia w biznesie

Zaktualizowano dnia 22 marca 2021

Wiele czynników kształtuje firmy, które konkurują ze sobą o miano lidera w swoim obszarze działalności. Powstały ku temu standardy zarządzania wizerunkiem marki, a także pracownikami, co pozwala utrzymać jak najlepsze relacje na poziomie B2B i B2C. I choć w ostatecznym rozrachunku najważniejsza zdaje się satysfakcja klientów z zakupionych usług lub towarów, to znaczący wpływ na sukces firmy i jej ciągły rozwój ma przede wszystkim zastosowanie wiedzy z dziedziny psychologii. Jest ona nierozerwalną częścią biznesu. Pojawia się na wielu płaszczyznach, począwszy od działań administracyjnych (budowy zespołu, prowadzenia kadr), zarządzania ofertą (dopasowanie produktów lub usług do potrzeb rynku), aż do właściwego prowadzenia marki na zewnątrz i wewnątrz firmy (reklama, PR). Istotny w każdym z tych procesów jest także ciągły rozwój, który oznacza inwestowanie w technologie, wyposażenie i także w pracowników. Wszystkie te procesy podlegają pod analizę ryzyka i opłacalności, ale są one zawsze podejmowane pod wpływem analizy psychologicznych mechanizmów rządzących gospodarką.

Wiedza z tego zakresu jest niezbędna szczególnie dla osób chcących pracować w bankowości, w dziale marketingu lub dla właścicieli firm. Tematyka na pierwszy rzut oka może wydawać się dość trudna do przyswojenia, lecz z pomocą dobrze rozpisanych materiałów i wykwalifikowanej kadry nauczycieli możemy w przyjemny sposób rozpocząć naukę na studiach podyplomowych psychologia w biznesie, choćby dziś. Taką ofertę składa m.in. Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego, która ma ogromne doświadczenie w organizowaniu studiów podyplomowych (20 lat na rynku edukacyjnym).

A jeśli mowa o zaletach uczelni, to przede wszystkim należy zaznaczyć, że organizuje studia w formie online, czyli samokształcenia. Możemy więc uczyć się na własnych zasadach, bez konieczności dojazdu na uczelnie i dopasowania się do grafiku lekcji. Program zajęć jest zgodny z wymogami MNiSW oraz MEN dla studiów podyplomowych, więc otrzymamy dokładnie to samo, co na studiach stacjonarnych. Potwierdzi to dodatkowo wydane świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodne ze wzorem MNiSW, na którym nie będzie nawet wzmianki o tym, że studiowaliśmy w trybie online.