Studia podyplomowe Psychologia kryzysu i interwencji kryzysowej

Zaktualizowano dnia 17 marca 2021

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-online.pl/kursy/4867249/studia/podyplomowe/psychologia-kryzysu-i-interwencji-kryzysowej/src-BlogPsychKryzys

Jak można przygotować się do pracy w zakresie niesienia profesjonalnej pomocy w ośrodkach interwencji kryzysowej? Wiele osób chce podjąć zatrudnienie w takich miejscach, a nawet stara się o pracę w zakładach poprawczych, domach pomocy społecznej i hospicjach. Jednak wykształcenie pedagogiczne, resocjalizacyjne czy nawet socjologiczne może nie być wystarczające. Chociaż studia wyższe w tych dziedzinach dają świetne wykształcenie, dzięki któremu można złapać wolny etat, to wciąż widoczne są luki w programie nauczania. Przykładowo psychologia kryzysu i interwencji kryzysowej to przedmiot, który nie pojawia się często, a właśnie jest bardzo potrzebny osobom pracującym w różnego rodzaju ośrodkach pomocy, a nawet w policji czy innych zawodach z tak zwanej opieki społecznej.

W Polsce jest całkiem spore zapotrzebowanie na specjalistów, którzy mają odpowiednie kwalifikacje do pracy w ośrodkach interwencji kryzysowej. Potrzebne są też osoby obeznane z systemem ochrony zdrowia psychicznego i praw człowieka. Jednak samo ukończenie psychologii czy pedagogiki to za mało w niektórych sytuacjach. Wiele osób potrzebuje pomocy w kryzysie psychologicznym. Może on być spowodowany przemocą w rodzinie, ale też związany z przeżyciem wypadku komunikacyjnego czy katastrofy naturalnej. Znaczna część osób po stracie pracy lub bliskiej osoby popada w depresję, którą nie jest tak łatwo leczyć. Zwykle pierwszą osobą kontaktu dla nich jest urzędnik państwowy, który musi odpowiednio zareagować, aby pomóc przywrócić właściwy stan emocjonalny.

Jeżeli chcemy zdobyć wiedzę związaną z prowadzeniem wczesnej interwencji, a nawet diagnozą osób dotkniętych kryzysem, warto zapisać się na kwalifikacyjne studia podyplomowe Psychologia kryzysu i interwencji kryzysowej. Będą one dopełnieniem wiedzy, którą już posiedliśmy studiując na przykład psychologię, pedagogik,ę socjologię, resocjalizację, a nawet prawo czy bezpieczeństwo narodowe. Także osoby, które pracują już w ośrodkach pomocy społecznej i chcą wykonywać swoją pracę lepiej, odniosą korzyść z takich studiów. Można się na nie zapisać w modelu online w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego. Ta Uczelnia spełnia wymagania MNiSW, co oznacza dopasowanie programu zajęć do specyfiki zawodu i kwalifikacji zawodowych. A dlaczego warto wybrać studia online? Ponieważ są wygodną opcją nauki, zwłaszcza, gdy musimy pogodzić pracę zawodową i dodatkowe kształcenie – w przypadku tej formy nauki każdy ma szansę zdobyć wiedzę i upragniony zawód.