Studia podyplomowe Negocjacje i mediacje

Zaktualizowano dnia 17 marca 2021

Wpływanie na decyzje innych ludzi to umiejętność bardzo pożądana w wielu dziedzinach i branżach. Skuteczne negocjowanie przydaje się bowiem niemal w każdej sytuacji biznesowej, jednak przydają się ono nie tylko w sprawach zawodowych. Z technik negocjacyjnych i mediacyjnych korzysta się także w relacjach z innymi ludźmi – aby o nie dbać i je rozwijać. Skuteczne sposoby korzystania z konkretnych technik mediacyjnych i negocjacyjnych poznać można wybierając Studia podyplomowe Negocjacje i mediacje na Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego.

Negocjowanie to ciekawa alternatywa dla innych sposobów rozstrzygania sporów oraz konfliktów. Od lat siedemdziesiątych jest elementem zachodniej, demokratycznej kultury prawnej oraz politycznej. Mediacje i negocjacje stosowane są w różnego rodzaju konfliktach w środowiskach pracowniczych, lokalnych czy rodzinnych. Z uwagi na wysokie koszty i zajmujące zwykle bardzo dużo czasu postępowania sądowe, wiele firm wybiera właśnie takie metody rozwiązywania wielu spraw. Taki stan rzeczy sprawił, że zapotrzebowanie na negocjatorów i mediatorów stale rośnie, a dodatkowe kwalifikacje i umiejętności można zdobyć nie wychodząc z domu. Jak to możliwe?

Wszystko za sprawą nauki w trybie samokształcenia przez Internet, za pomocą której można zrealizować Studia podyplomowe Negocjacje i mediacje na Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego. Słuchacze po wybraniu interesującego kierunku otrzymują dostęp do platformy e-learningowej, na której umieszczane są materiały dydaktyczne, niezbędne do realizacji kolejnych tematów z programu studiów. Warto podkreślić, że słuchacze nie mają z góry narzuconych godzin logowania na wykłady czy w celu realizacji danego tematu. Dzięki temu każdy indywidualnie może dostosować do swoich potrzeb czas, jaki może poświęcić w danej chwili na naukę. Umożliwia to łatwe pogodzenie zdobywania wiedzy z innymi obowiązkami czy pracą.

Studia podyplomowe Negocjacje i mediacje to kierunek, na który zapisać się mogą wszyscy zainteresowani absolwenci – niezależnie od ukończonego wcześniej kierunku studiów. Umożliwia to nie tylko zdobycie dodatkowych kwalifikacji osobom już zatrudnionym w danej dziedzinie, lecz także tworzy nowe perspektywy osobom uczącym się lub pracującym aktualnie w zupełnie innym zawodzie. Wiedza zdobyta w trakcie studiów przyda się przede wszystkim liderom i kierownikom zespołów, specjalistom aspirującym do doskonalenia swoich umiejętności negocjacyjnych z klientami, a także wszystkim tym, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę z zakresu mediacji i negocjacji.