Studia podyplomowe Energetyka

Prezentowany jest sposób ekologicznego wykorzystania energetyki

Zaktualizowano dnia 29 czerwca 2021

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie kierunku: Energetyka

Studia podyplomowe – energetyka

Firmy energetyczne każdego roku zgłaszają zapotrzebowanie na nowych pracowników na różnych stanowiskach. Zatrudnione mogą zostać zarówno osoby z technicznym wykształceniem, jak i te ze znajomością regulacji prawnych w obszarze energetyki. Większość przedsiębiorstw szybko się rozwija i potrzebuje do pracy osoby z wiedzą o energetyce, ale też wykształceniem z finansów, rachunkowości, marketingu, a nawet prawa. Dlatego też można powiedzieć, że dla osób, które mają już wykształcenie w innej dziedzinie, Studia podyplomowe Energetyka będą świetną dodatkową kwalifikacją zawodową.

Komu przydadzą się takie studia? Przede wszystkim wszystkim osobom, które już pracują w branży energetycznej lub chcą poznać zasady funkcjonowania rynku energetycznego i podjąć pracę. Jednak mogą to być również pracownicy biur rachunkowych, którzy prowadzą rozliczenia firm energetycznych, czy prawnicy, których klientami są firmy realizujące usługi energetyczne. Studia bardzo przydatne będą również osobom pracującym w administracji samorządowej.

Energetyka – podyplomowe studia, jakie wybrać?

Różne urzędy mają kwalifikacje, aby wydawać decyzje dotyczące działania takich firm, ale też odbioru energii przez budynki prywatne. W wielu samorządach prowadzone są też lokalnie programy wspierające energię odnawialną. I choćby dlatego pracownicy administracyjni powinni skorzystać ze studiów, które w tym zakresie pogłębią ich wiedzę.

Studiując energetykę w formie podyplomówki, można dogłębnie poznać tę branżę. Między innymi dowiemy się o odnawialnych źródłach energii, które są teraz tematem numer jeden czy zasadach lokalnego planowania energetycznego. Ważnym punktem studiów jest też efektywność energetyczna. Zajęcia poświęcone są również regulacjom prawnym nie tylko w Polsce, ale i w Unii Europejskiej.

Energetyka, jak wyglądają studia?

Można zdobyć aktualną wiedzę o mechanizmach rządzących krajowym jak i europejskim rynkiem energetycznym. W tej branży istotne jest też, aby działania gospodarki energetycznej były zgodne z obecną politykę środowiskową. Dlatego podczas zajęć poruszana jest również tematyka ochrony środowiska.

Energetyka to kierunek studiów oferowany przez Wyższą Szkołę Kształcenia Zawodowego. Dużo osób wybiera tę Uczelnię, ponieważ działa ona już od 20 lat i uzyskała wiele rekomendacji. Najważniejszą z nich jest działanie zgodnie z wymogami MNiSW. Jeśli ministerstwo nadzoruje pracę uczelni, studenci mają pewność, że nauka przyniesie same korzyści. Plusem tej Uczelni jest forma realizowanych studiów, czyli studia online. Możliwość zdobywania wykształcenia przez internet to dziś dla wielu jedyna szansa na naukę. A trzeba zaznaczyć, że mimo większej wygody poziom kształcenia jest taki sam, jak na studiach stacjonarnych.