Studia podyplomowe Data science i big data

Zaktualizowano dnia 17 marca 2021

Żyjemy w czasach, w których przetwarzana jest ogromna ilość danych. Bardzo często dane te są w organizacji ważniejsze niż zasoby finansowe. Oprócz samego zdobywania i gromadzenia informacji, bardzo istotna jest również ich analiza, która umożliwia wyciągnięcie ważnych wniosków przez organizację. Rozwój technologii internetowej, informacyjnej i komunikacyjnej sprawił, iż możliwe stało się przechowywanie nawet kilku terabajtów danych przez jednostkę. Odpowiednio wykorzystane mogą przynieść organizacji wiele pozytywów, m.in. poprawić poziom świadczonych usług. Aby zdobyć wiedzę oraz udokumentowane kwalifikacje z zakresu analizy i przetwarzania danych na potrzeby nauki, medycyny czy biznesu wystarczy wybrać Studia podyplomowe Data science i big data, które dostępne są na Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego.

Studia podyplomowe na tym kierunku to świetne rozwiązanie dla osób, które już pracują w tym obszarze i chcą zdobyć dodatkowe kwalifikacje i umiejętności, a także dla osób uczących się lub pracujących do tej pory w zupełnie innej branży. Na studia podyplomowe mogą zapisać się bowiem wszyscy absolwenci studiów wyższych – niezależnie od ukończonego wcześniej kierunku. Stanowi to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą poprowadzić swoją ścieżkę zawodową w nieco innym kierunku niż do tej pory lub upatrują w tych studiach szansy na lepsze wynagrodzenie i stabilniejszą formę zatrudnienia. I nic dziwnego, ponieważ w związku z gromadzeniem ogromnych ilości danych przez coraz więcej organizacji, zapotrzebowanie na analityków danych stale rośnie. Studia będą również świetnym wyborem także dla informatyków oraz specjalistów z pozostałych dziedzin, w których wykorzystuje się nowoczesne metody podejmowania decyzji w zakresie danych.

Data science i big data to kierunek, który można zrealizować na WSKZ w ramach samokształcenia przez Internet. Na czym to polega? Słuchacze po wybraniu danego kierunku studiów otrzymują dane do logowania na intuicyjną platformę e-learningową. To właśnie za jej pośrednictwem odbywa się nauka poszczególnych tematów z programu studiów. Ogromną zaletą jest brak narzuconych godzin logowania na wykłady oraz w celu realizacji materiału. Absolwenci, oprócz zastrzyku merytorycznej wiedzy otrzymują świadectwo zgodne ze wzorem MNiSW. Warto zaznaczyć, że dokument ten jest równorzędny z ukończeniem studiów w trybie stacjonarnym i nie zawiera on informacji o trybie kształcenia.