Zaktualizowano dnia 22 listopada 2023
Praktycznie każda większa firma posiada w swoich strukturach wykwalifikowany zespół zajmujący się zarządzaniem zasobami ludzkimi. Firmy chcąc zbudować przewagę konkurencyjną w danej branży bazują na potencjale pracowników, o których dba rekrutujący ich dział HR. Praca pełna wyzwań, w bezpośrednim kontakcie z innymi ludźmi i szerokimi możliwościami rozwoju sprawia, że coraz więcej osób podejmuje studia HR. W jaki sposób mogą poprowadzić swoją ścieżkę zawodową aspirujący pracownicy tej branży, który ukończyli studia licencjackie Zarządzanie zasobami ludzkimi?
Studia HR – dlaczego warto je podjąć?
Dynamicznie zmieniający się rynek pracy to wyzwanie dla każdej firmy, która chce za wszelką cenę zbudować stabilny zespół składający się z pracowników posiadających odpowiednie kwalifikacje i umiejętności. Aktualnie w większości branż to pracownicy przebierają w ofertach i podejmują decyzję, z jakim pracodawcą podjąć współpracę. Skuteczne zarządzanie personelem nie tylko pozwoli uniknąć częstej rotacji i zbędnego chaosu, ale przede wszystkim zbudować przewagę na tle konkurencji wykorzystując potencjał całego zespołu.
Nic więc dziwnego, że przedsiębiorstwa zaczynają tworzyć swoje struktury w głównej mierze oparte na wykwalifikowanym i skutecznym dziale HR inwestując często w młodych i energicznych specjalistów. Liczba ofert pracy oraz duże szanse znalezienia stabilnej i dobrze opłacanej pracy już na początku kariery to największe motywacje odnośnie podejmowania studiów HR. To, co przyciąga do pracy w branży to również praca na pełnych obrotach w bezpośrednim kontakcie z innymi ludźmi. Osoby komunikatywne i ekstrawertyczne z pewnością odnajdą się w codziennych zadaniach.
Zarządzanie zasobami ludzkimi – co po tym można robić?
Kolejną ogromną zaletą pracy w branży HR to szerokie możliwości poprowadzenia swojej kariery zawodowej. Z biegiem lat osoba rozpoczynająca pracę w zespole zarządzającym zasobami ludzkimi może swoje doświadczenie wykorzystać w jednym z wielu obszarów, którymi zajmuje się dział HR. Co po studiach Zarządzanie zasobami ludzkimi można robić? Absolwenci mogą poprowadzić swoją ścieżkę kariery podejmując pracę jako:
- specjalista ds. kadr i płac – osoba odpowiedzialna za formalności związane z zatrudnieniem i naliczaniem wysokości wynagrodzeń,
- specjalista ds. employer brandingu – osoba odpowiedzialna za tworzenie ora realizację komunikacyjnej strategii wewnątrz firmy,
- specjalista BHP – odpowiadający za przeprowadzanie szkoleń pracowników dotyczących bezpieczeństwa oraz higieny pracy,
- HR manager – do jego zadań należy tworzenie oraz wdrażanie strategii dla całego zespołu HR, zarządzanie planami zatrudnienia i rekrutacją,
- specjalista ds. oceny i rozwoju pracownika – zadaniem osoby na tym stanowisku jest rozwój kadry pracowników poprzez organizację szkoleń.
ZAPISZ SIĘ NA STUDIA LICENCJACKIE I ZDOBĄDŹ PRZYGOTOWANIE DO PERSPEKTYWICZNEJ PRACY W DZIALE HR
Praca w HR – jakie studia należy ukończyć?
Komunikatywność, otwartość i świetna organizacja pracy to bardzo przydatne cechy do pracy w branży HR. Nie okażą się jednak wystarczające w oczach pracodawcy, który w pierwszej kolejności będzie potrzebował udokumentowanego potwierdzenia posiadanych umiejętności oraz wiedzy niezbędnej do realizacji ważnych zadań. Od wielu lat najefektywniejszym sposobem na zdobycie przygotowania do pracy w branży są studia licencjackie Zarządzanie zasobami ludzkimi.
Zarządzanie zasobami ludzkimi – gdzie studiować? Atrakcyjna oferta naszej Uczelni
Monitorując sytuację na rynku pracy oraz duże zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów ds. HR, nasza Uczelnia stworzyła możliwość zdobycia niezbędnego przygotowania do pracy w branży związanej z zarządzaniem zasobami ludzkimi przez studentów, którzy zapisali się w ramach studiów licencjackich Pedagogika. Zarządzanie Zasobami Ludzkimi (Human Resources) to jedna z dostępnych specjalności w obrębie kierunku Pedagogika I stopnia, której wybór sprawi, że od czwartego semestru student będzie realizował zagadnienia znajdujące się w programie studiów dotyczące:
- prawnych uwarunkowań rynku pracy,
- modeli polityki personalnej i przeciwdziałania mobbingowi,
- metod i technik zarządzania personelem, a także rozwojem ich potencjału,
- opracowywania i wdrażania polityki personalnej,
- psychologii zarządzania oraz komunikacji społecznej.
Więcej informacji i zalet na temat kształcenia na naszej Uczelni, a także program studiów znaleźć można w opisie studiów.