Zaktualizowano dnia 22 listopada 2024
Jeśli interesujecie się polityką zagraniczną lub wiążecie swoją przyszłość w firmie lub instytucji o globalnym zasięgu, świetnym wyborem studiów okażą się stosunki międzynarodowe. Ten coraz chętniej podejmowany obszar nauk jest efektem nie tylko ogólnej globalizacji wszystkich rynków, ale również szerokich perspektyw zawodowych. Jeśli chodzi o studia stosunki międzynarodowe wymagania dla aspirujących studentów są niższe niż wam się wydaje. Sprawdźcie sami!
Stosunki międzynarodowe studia – wymagania coraz bardziej przystępne
Żyjemy w czasach, w których niezwykle proste stało się nie tylko podróżowanie do odległych krajów. Łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej firmy i instytucje mogą poszerzyć swój zasięg i dotrzeć ze swoim produktem lub usługami do pozostałych państw europejskich, a nawet na inne kontynenty. Nic więc dziwnego, że jednym z najpopularniejszych kierunków rozwoju absolwentów szkół średnich są stosunki międzynarodowe. Wymagania polskich uczelni są coraz lepiej nastawione do maturzystów, którzy nie muszą zdawać wielu dodatkowych przedmiotów na poziomie rozszerzonym, aby dostać się na studia.
Gdzie studiować stosunki międzynarodowe?
Świetnym przykładem jest nasza Uczelnia, która posiada ofertę dostosowaną do aktualnej sytuacji na rynku pracy oraz panujących trendów – w tym oczywiście studia licencjackie. Stosunki międzynarodowe to jedna ze specjalności na kierunku Administracja I stopnia. Jeśli zastanawiacie się, gdzie studiować stosunki międzynarodowe i dlaczego, to nasza uczelnia okaże się najlepszym wyborem, poznajcie kilka z wielu argumentów:
- rozbudowany program łączący przydatne zagadnienia z zakresu administracji oraz stosunków międzynarodowych, czyli przenikających się dziedzin,
- nowoczesna metoda kształcenia umożliwiająca naukę za pośrednictwem indywidualnego konta studenta w przypadku nieobecności,
- możliwość dostosowania sposobu płatności do swojej sytuacji finansowej – jednorazowa, ratalna lub semestralna,
- dyplom ukończenia studiów honorowany na terenie całej Unii Europejskiej.
Stosunki międzynarodowe – co na maturze trzeba zdać, aby móc się zapisać na studia?
Ogromnym atutem studiów Stosunki międzynarodowe realizowanych przez naszą Uczelnię jest również fakt, iż możecie się na nie zapisać bez względu na wybrane przedmioty maturalne oraz wynik na świadectwie dojrzałości.
Stosunki międzynarodowe – przedmioty wymagane na maturze
Jeśli chodzi o specjalność stosunki międzynarodowe, wymagania dotyczą więc podstawowych przedmiotów, które są niezbędne, aby zdać maturę. Aktualnie jest to:
- egzamin pisemny z języka polskiego, matematyki oraz obcego nowożytnego (na poziomie podstawowym)
- uzyskanie co najmniej 30% z egzaminów ustnych – z języka polskiego oraz obcego nowożytnego,
- przynajmniej jeden egzamin pisemny z przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym.
Stosunki międzynarodowe – przedmioty na studiach
Jeśli zdaliście egzamin maturalny, musicie jedynie poprawnie przejść proces rejestracji na studia, aby dołączyć do grona naszych zadowolonych studentów. W trakcie nauki zapoznacie się m.in. z:
- Teorią stosunków międzynarodowych,
- Międzynarodową polityką społeczną,
- Organizacjami międzynarodowymi,
- Bezpieczeństwem międzynarodowym.
Pełny program znajdziecie w opisie studiów, który jest dostępny tutaj.
Jaka praca po stosunkach międzynarodowych?
Zdobyta w trakcie nauki wiedza okaże się niezbędna w realizacji zadań w waszej pracy zawodowej. Szeroki zakres umiejętności oznacza długą listę potencjalnych miejsc pracy, którą możecie podjąć m.in. w:
- placówkach dyplomatycznych,
- firmach konsultingowych,
- organach administracji państwowej,
- organizacjach międzynarodowych,
- firmach handlowo-usługowych oraz spedycyjnych o zasięgu globalnym.