Seksuologia kliniczna kwalifikacje

Zaktualizowano dnia 1 kwietnia 2021

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: Seksuologia kliniczna

Jeżeli trafia do Ciebie coraz większa liczba pacjentów, u których można zdiagnozować zaburzenia seksualne, zastanów się nad zdobyciem kwalifikacji w tej dziedzinie. Wielu lekarzy zna ją jedynie pobieżnie. Także psycholog, psychiatra czy terapeuta, może mieć wiedzę ogólną, która pozwoli na dostrzeżenie problemu i przeanalizowanie go. Jednak seksuologia to szeroka dziedzina, w której potrzebna jest szczegółowa wiedza. Przydadzą Ci się więc uprawnienia z węższej specjalizacji, jak Seksuologia kliniczna kwalifikacje. Można je zdobyć np. podczas studiów podyplomowych.

Gdzie zdobyć seksuologia kliniczna kwalifikacje?

Obecnie wiele osób decyduje się na dodatkowe kształcenie na studiach podyplomowych. W zaledwie parę semestrów można uzyskać nowe i przydatne kwalifikacje. Nawet osoby, które pracują w roli lekarza, terapeuty, psychologa czy pedagoga, mogą korzystać z tego typu studiów. Warto jednak wybrać dobrą uczelnię, która spełnia wymagania MNiSW, MEN. Bowiem dzięki temu masz gwarancję wysokiej jakość kształcenia. Takim miejscem jest między innymi Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego, która oferuje studia podyplomowe w formie nauczania zdalnego. Zapewnia naukę zgodną z odgórnie ustalonym programem nauczania i oferuje wygodny tryb kształcenia online. Ucząc się online realizujesz ten sam program, co studenci studiów tradycyjnych. Aczkolwiek w bardziej przystępny sposób. Samodzielnie decydujesz o godzinie i miejscu rozpoczęcia zajęć. A to pomaga efektywniej przyswajać nowe materiały.

W programie studiów podyplomowych jest przede wszystkim wiedza kierunkowa. Seksuologia to szeroka dziedzina, której nauczysz się na studiach od podstaw. Opanujesz wiedzę potrzebną do diagnostyki różnych zaburzeń seksualnych oraz poznasz metody ich leczenia. Poznając mechanizmy seksualne człowieka, ich podłoże biologiczne oraz psychiczne, będziesz mógł lepiej rozumieć zachowania towarzyszące pacjentom. Nauczysz się rozpoznawać nieprawidłowe reakcje, które uznawane są za zaburzenia psychiczne. Dla lekarza czy osoby prowadzącej terapię zawsze najważniejsze jest dojście do źródła problemu, a potem praca nad tym, aby go rozwiązać. Dlatego podczas studiów szczególny nacisk kładzie się na diagnostykę problemów i zapobieganie im. Odpowiednia edukacja czy też praca terapeutyczna również może przynieść świetny efekt. Szczególnie, gdy widać pierwsze symptomy pewnych zaburzeń. A tego nauczysz się właśnie na tych studiach w WSKZ.