Nauczanie w szkole a brak przygotowania pedagogicznego

Uprawnienia pedagogiczne

Zaktualizowano dnia 26 kwietnia 2022

Bardzo ważnym warunkiem zatrudnienia nauczyciela są uprawnienia pedagogiczne (przygotowanie pedagogiczne). W Karcie Nauczyciela znajdują się jednak zapisy, które stanowią wyjątek i dopuszczają możliwość zatrudnienia nauczyciela, który go nie posiada. Choć osoba ta może nawet zacząć staż pozwalający zdobyć stopień nauczyciela kontraktowego, w przypadku chęci rozpoczęcia nauki kolejnego przedmiotu, konieczna jest realizacja odpowiedniego przygotowania pedagogicznego. Wychodząc naprzeciw potrzebom słuchaczy nauczycielom, którzy chcą się nieustannie rozwijać i zdobywać nowe kwalifikacje w zakresie nauki kolejnego przedmiotu, Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego umożliwia zapisy jednocześnie na dwa kierunki – jeden pozwalający zdobyć uprawnienia pedagogiczne, a drugi uprawnienia do wzbogacenia swojego etatu o kolejny przedmiot.

Przygotowanie pedagogiczne i nauczanie kolejnego przedmiotu równolegle

Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego to renomowana Uczelnia, która od ponad 20 lat umożliwia rozwój zawodowy oraz zdobywanie niezbędnych kwalifikacji poszerzających możliwości w aktualnym miejscu pracy. Uczelnia nieustannie monitoruje rynek, a przede wszystkim dostosowuje swoją ofertę studiów pedagogicznych umożliwiających rozwój zawodowy nauczycieli.

Sprawdź kierunek studiów podyplomowych

Uprawnienia pedagogiczne online

WSKZ umożliwia słuchaczom, którzy nie posiadają przygotowania pedagogicznego, zapisanie się jednocześnie na studia pozwalające zdobyć uprawnienia pedagogiczne, a także na kierunek nadający kwalifikacje niezbędne do nauczania kolejnego przedmiotu. Dodatkowo, Uczelnia przygotowała dla takich słuchaczy specjalny rabat w wysokości 25% na kierunek z zakresu przygotowania pedagogicznego. Dzięki temu nauczyciele mogą w krótkim czasie poszerzyć swoje kompetencje, dodatkowo oszczędzając czas i pieniądze na dojazdach, ponieważ część teoretyczną słuchacze mogą zrealizować online. Uczelnia wykorzystuje możliwości metody kształcenia na odległość, dzięki czemu aspirujący nauczyciele kolejnych przedmiotów mogą zdobywać teoretyczną wiedzę z każdego miejsca z dostępem do Internetu.

Studia podyplomowe WOS

Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego posiada w swojej bogatej ofercie wiele kierunków umożliwiających aktywnym nauczycielom naukę drugiego bądź kolejnego przedmiotu. Jednym z nich są studia podyplomowe Nauczanie historii i wiedzy o społeczeństwie (wos), dzięki którym nauczyciele np. języka polskiego mogą rozszerzyć swoje kwalifikacje zwiększając liczbę swoich godzin o zajęcia z WOS-u oraz historii.

Nauczyciel przedmiotu wiedza o społeczeństwie prowadzi zajęcia o charakterze dydaktyczno-wychowawczym. Jego zadaniem jest przekazywanie informacji przydatnych m.in. do udziału uczniów w życiu gospodarczym, do życia w rodzinie oraz przygotowania do aktywności zawodowej. WOS Studia podyplomowe pozwalają nauczycielowi zdobyć wiedzę i umiejętności do przekazywania podstawowych pojęć i terminów dotyczących państwa i demokracji, a także gospodarki i życia społecznego.

uprawnienia pedagogiczne

Nauczanie historii – studia podyplomowe

Studia podyplomowe oferowane przez WSKZ to również świetny wybór dla aktywnych zawodowo nauczycieli, którzy aspirują do poszerzenia swoich kwalifikacji i kompetencji niezbędnych do pracy jako nauczyciel historii. Studia mają charakter kwalifikacyjny, a ich program pozwala zdobyć wiedzę merytoryczną z niezbędnego zakresu do realizowania treści kształcenia w oparciu o podstawę programową oraz wiedzę praktyczną. Słuchacze zdobywają niezbędne umiejętności dzięki realizowanym praktykom.

Realizacja kierunku Nauczanie historii i wiedzy o społeczeństwie (wos) umożliwia absolwentom po zdobyciu wymaganego przygotowania pedagogicznego nauczanie tych przedmiotów w szkołach podstawowych oraz ponadpodstawowych (w liceach, technikach i szkołach branżowych).