Bezpieczeństwo wewnętrzne to idealny kierunek dla policjantów, którzy chcą rozwijać swoją karierę i zdobywać nowe kompetencje. Podejmując studia licencjackie oraz magisterskie, możesz nie tylko pogłębić swoją wiedzę z zakresu ochrony porządku publicznego czy przeciwdziałań zagrożeniom, ale także otworzyć drzwi do awansu w strukturach służb mundurowych. Zobacz, dlaczego Bezpieczeństwo wewnętrzne to najlepsze studia dla policjantów.
Czy potrzebne są studia dla policjantów?
Od dawna panuje opinia, że podejmując pracę w policji, trzeba mieć do tego powołanie. Oprócz naturalnych predyspozycji i wewnętrznej potrzeby realizowania misji, związanej z dbaniem o porządek publiczny, policjanci muszą również spełnić wymogi określone w przepisach. Aby rozpocząć karierę w zawodzie, trzeba mieć m.in.:
- polskie obywatelstwo;
- pełnię praw publicznych;
- co najmniej średnie wykształcenie;
- nieposzlakowaną opinię.
Oprócz wymogów formalnych każdy policjant musi przejść test wiedzy, test sprawności fizycznej, badania psychologiczne, komisję lekarską, a także rozmowę kwalifikacyjną. Możesz więc zastanawiać się, czy studia dla policjantów są konieczne? Jak się okazuje, wykształcenie odgrywa kluczową rolę w przypadku chęci awansu na wyższe stanowiska.
Studia dla policjantów – wykształcenie wyższe wymagane na wielu stanowiskach
Szczegółowe wymogi w zakresie wykształcenia, kwalifikacji zawodowych oraz stażu służby na konkretnych stanowiskach określają przepisy. Według aktualnych regulacji wykształcenie wyższe jest niezbędne m.in. na stanowiskach, takich jak:
- dyżurny oddziału prewencji policji;
- kierownik referatu;
- komendant;
- zastępca komendanta.
Jeśli aspirujesz do pracy na najwyższych stanowiskach, musisz legitymować się wykształceniem wyższym z tytułem magistra. Jest ono wymagane dla osób, które chcą pełnić funkcję m.in.:
- komendanta wojewódzkiego policji;
- komendanta głównego policji;
- naczelnika zarządu;
- rzecznika prasowego policji;
- dyżurnego w komendzie głównej policji.
Warto zaznaczyć, że oprócz wykształcenia kluczową rolę w kontekście awansu odgrywa również staż służby.
Bezpieczeństwo wewnętrzne – idealne studia dla policjantów z najwyższymi ambicjami zawodowymi
Jeśli pracujesz w policji lub dopiero zamierzasz poprowadzić swoją ścieżkę zawodową w kierunku służby mundurowej, warto już teraz pomyśleć o wykształceniu, które otworzy Ci pełnię możliwości pod kątem rozwoju i awansu na wyższe stanowiska.
Wychodząc naprzeciw potrzebom funkcjonariuszy policji, którzy chcą się nieustannie rozwijać i zdobyć cenne umiejętności, nasza Uczelnia oferuje studia licencjackie Bezpieczeństwo wewnętrzne, a także studia magisterskie Bezpieczeństwo wewnętrzne. Dlaczego warto wybrać studia właśnie z tego obszaru? Najważniejszym argumentem jest przede wszystkim specjalistyczna wiedza, dzięki której będziesz gotowy na nowe wyzwania zawodowe. Program studiów I stopnia pozwoli Ci zdobyć cenne informacje m.in. z zakresu:
- bezpieczeństwa społecznego;
- praw i wolności człowieka;
- zwalczania przestępczości;
- zarządzania systemami bezpieczeństwa.
Z kolei realizując studia magisterskie z bezpieczeństwa wewnętrznego:
- nauczysz się technik wywiadowczych i antyterrorystycznych;
- poznasz etyczne i prawne aspekty bezpieczeństwa – zarówno narodowego, jak i międzynarodowego;
- dowiesz się, jakie istnieją strategie ochrony infrastruktury krytycznej;
- poznasz zaawansowane metody analizy i zarządzania w sytuacjach kryzysowych.
Dlaczego warto zapisać się na studia Bezpieczeństwo wewnętrzne?
Studia dostępne na naszej Uczelni zrealizujesz w wygodnej formie, która pozwoli Ci z łatwością pogodzić naukę z pracą na służbie. Całodobowy dostęp do materiałów dydaktycznych realizacji nauki okażą się szczególnie przydatne w zawodzie policjanta, gdy Twój grafik zmienia się bardzo dynamicznie. Zapisz się na Bezpieczeństwo wewnętrzne I lub II stopnia i zdobądź dyplom potwierdzający Twoje wykształcenie, które ułatwi Ci starania o awans na wyższe stanowiska i zwiększy szanse na atrakcyjniejsze wynagrodzenie.
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania odnośnie tego kierunku znajdziesz w naszym artykule „Licencjat z bezpieczeństwa wewnętrznego – FAQ”.