Zaktualizowano dnia 29 czerwca 2021
Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie kierunku: MBA HR
MBA HR – dla kogo?
Dbanie o personel jest zadaniem każdego szefa, kierownika działu czy lidera projektu. Aby firma mogła sprawnie pracować, potrzebne są zasoby ludzkie, które będą pracować efektywnie. Na wydajność pracy wpływa wiele czynników. Między innymi motywacja do pracy, o którą powinna dbać osoba nadzorująca zespół pracowników.
W wielu firmach działa też profesjonalnie stworzony dział HR, który zajmuje się m.in. wszystkimi sprawami dotyczącymi pracowników. Chcesz w tym obszarze pracować albo otrzymać awans na wyższy stopień? Pomyśl o uzyskaniu stosowanych kwalifikacji zawodowych.
Studia HR – jakie wybrać?
Na chwilę obecną najlepsze są MBA HR kwalifikacje, które pozwalają pozyskać renomowane wykształcenie i wiedzę praktyczną. Studia MBA to studia podyplomowe, na które może się zapisać każda osoba spełniająca wymagania do podjęcia tego typu studiów. Wybierając kierunek Master of Business Administration można mieć pewność, że samo wykształcenie będzie dopasowane do ścieżki zawodowej i tym samym do specjalistycznej wiedzy.
Kierunek MBA HR znajdziemy między innymi w ofercie Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego w formie studiów online. Takie wykształcenie uzyskane na polecanej uczelni będzie nawet bardziej wartościowe. Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego znana jest z wysokich standardów nauczania, które zgodne są również z wytycznymi MNiSW. Dlatego warto wybrać tę Uczelnię, aby uzyskać solidne wykształcenie poparte świadectwem ukończenia studiów podyplomowych.
MBA HR – studia podyplomowe
A czego można się nauczyć studiując na MBA HR? Same studia MBA omawiają wiele dziedzin, które związane są z prowadzeniem przedsiębiorstwa. Bardzo dużo zajęć poświęca się zarządzaniu czy zmianom gospodarczym, a nawet analizie ekonomicznej. Poruszane są też problemy ściśle związane z pracą w dziale Human Resources. Podstawą jest wiedza o kompleksowej obsłudze administracyjnej.
Jednak MBA to też studia, które przekazują kompetencje menedżerskie, a więc można się na nich nauczyć, jak zarządzać zasobami ludzkimi w najlepszy sposób. Jest to wiedza obejmująca choćby rozdzielanie zadań wedle predyspozycji pracowników. W programie studiów są też techniki negocjacji, które przydadzą się nie tylko podczas zawierania nowych kontraktów, ale też, aby rozwiązywać drobne konflikty wewnątrz firmy. Zdobyta na studiach wiedza ma więc bardzo szeroki zakres i przyda się w codziennych obowiązkach.