Podjąłeś słuszną decyzję o rozpoczęciu studiów jednolitych magisterskich z zakresu prawa na naszej Uczelni? Aby dobrze rozpocząć ten ważny etap, zadbaj o klika kluczowych kwestii, które znacznie ułatwią Ci wejście w świat pełen przepisów, interpretacji, wyjątków oraz zasad. Jak przygotować się na studia prawnicze? Poznaj nasze wskazówki!
Struktura i wymagania programu, czyli jak przygotować się na studia prawnicze
Jeśli zastanawiasz się, jak przygotować się na studia, musisz wiedzieć, że w pierwszej kolejności warto zapoznać się z zagadnieniami, które znajdują się w programie. Znajomość przedmiotów realizowanych w kolejnych semestrach, a także wymagań dotyczących egzaminów i zaliczeń, pomoże Ci lepiej rozplanować naukę i skoncentrować się w danym momencie na konkretnym obszarze.
W trakcie studiów poznasz m.in.:
- doktryny polityczne i prawne;
- logikę i etykę prawniczą;
- wszystkie najważniejsze dziedziny prawa, w tym m.in. cywilne, karne procesowe, handlowe i administracyjne;
- techniki efektywnych wystąpień publicznych;
- konstrukcję pism sądowych i urzędowych.
Ogromnym atutem nauki na naszej Uczelni jest możliwość wyboru specjalności, dzięki czemu masz wpływ na to, jakie zagadnienia dodatkowo pojawią się w programie. Będą one się różnić w zależności od tego, w jakim obszarze zdecydujesz się kształcić. Wszystkie dostępne możliwości prezentuje pełna oferta studiów jednolitych magisterskich z obszaru Prawo.
Więcej na temat przedmiotów przeczytasz w naszym artykule „Prawo najciekawsze przedmioty na studiach”.
Bardzo ważnym aspektem w kontekście przygotowań do rozpoczęcia nauki jest wiedza na temat metod oceniania. Dzięki temu unikniesz zaskoczenia i odpowiednio przygotujesz się do wszystkich form sprawdzania wiedzy. W ten sposób będziesz mógł lepiej zarządzać swoim czasem i w pełni wykorzystać potencjał studiów prawniczych. Zastanawiasz się, jak wyglądają ćwiczenia na studiach prawniczych? Zajrzyj do naszego działu FAQ i poznaj więcej szczegółów na temat przebiegu nauki.
Studia prawnicze – co potrzebne do nauki?
Przygotowując się do nauki, warto zaopatrzyć się w podstawowe materiały, które pozwolą Ci mieć zawsze pod ręką najważniejsze informacje. Przyda Ci się z pewnością kodeks cywilny, kodeks karny oraz kodeks postępowania administracyjnego. Z kolei w szybkim zrozumieniu skomplikowanych pojęć pomoże Ci słownik terminów prawnych zawierający zwroty, które powinna znać każda osoba decydująca się na studia prawnicze. Co potrzebne Ci będzie jeszcze do nauki?
Wszystkie materiały niezbędne do realizacji programu znajdziesz na platformie dydaktycznej online, do której będziesz mieć nieograniczony dostęp. Pozwoli Ci to dostosować tempo nauki do własnych potrzeb, a także uczyć się w dogodnym dla Ciebie miejscu i czasie. Jeśli lubisz tworzyć własne notatki, pomocne okażą się nowoczesne narzędzia w postaci prostego oprogramowania, jak np. OneNote.
Budowanie kontaktów zawodowych
Jeśli zastanawiasz się, jak przygotować się na studia prawnicze, musisz wiedzieć, że bardzo ważnym aspektem jest budowanie sieci kontaktów w branży, które mogą przynieść korzyści w dalszej karierze. Mowa nie tylko o relacjach nawiązanych w trakcie nauki, ale również o udziale w:
- konferencjach;
- warsztatach;
- spotkaniach online,
- grupach dyskusyjnych.
Poznając ludzi z branży, możesz zdobyć cenne wskazówki, a także na bieżąco śledzić nowości w zawodzie i zmiany w przepisach. Ważnym aspektem jest więc nie tylko to, jak wyglądają ćwiczenia na studiach prawniczych, ale również, w jaki sposób wykorzystasz czas wokół nauki.
Dobre przygotowanie do studiów prawniczych jest kluczem do sukcesu, a także solidnym fundamentem na przyszłość. Stosując się do powyższych wskazówek, znacznie łatwiej Ci będzie odnaleźć się w wymagającym świecie prawa i stworzyć silne podstawy pod dalszy rozwój. Zapisz się na jednolite studia magisterskie i dołącz do nas!