Ile zarabia logistyk po studiach I stopnia?

ile zarabia logistyk

Logistyk zajmuje się planowaniem i organizowaniem przebiegu transportu, a także poszukuje najlepszych rozwiązań, aby jak najlepiej zarządzać całym łańcuchem dostaw. Ma to duże znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania firmy, dlatego osoba na tym stanowisku powinna nabyć odpowiednią wiedzę. Studia licencjackie logistyki to szansa na zdobycie specjalistycznego wykształcenia w tym kierunku.

Logistyka studia – przedmioty

Na kierunku logistyka studiów online przedmioty przewidziane w programie nauczania można podzielić na dotyczące kształcenia ogólnego oraz zdobywania wiedzy kierunkowej zgodnej ze specjalizacją. Pozostała część wykładów i ćwiczeń zależna jest od wyboru modułu specjalizacji. Na naszej uczelni można zdecydować pomiędzy logistyką w przedsiębiorstwie a transportem i logistyką.

Do pierwszej z tych kategorii zaliczy można przedmioty z dziedzin niedotyczących bezpośrednio branży TSL (transport-spedycja-logistyka), takich jak: matematyka, filozofia z elementami etyki, ekonomia, socjologia, informatyka, czy też język obcy.

studia online logistyka

Jeśli chodzi o wiedzę kierunkową na logistyce studiach online, przedmioty przewidziane przez program to: podstawy rachunkowości; ekonomika transportu; organizacja i zarządzanie łańcuchem dostaw, a także cyklem życia wyrobu. Ponadto tematy dotyczące logistyki: produkcji, dystrybucji, zaopatrzenia. Obejmuje to również wiedzę z zakresu ekologistyki, systemów informatycznych w logistyce, zarządzania jakością itd.

Logistyk na studiach – przedmioty maturalne, które musi zdać 

Osoby, które decydują się na kierunek logistyka na studiach, przedmioty maturalne wybierają najczęściej spośród nauk ścisłych. Dzielą się one na nauki matematyczne i przyrodnicze, takie jak: matematyka, informatyka, biologia, chemia, fizyka, geografia. Atutem w pracy specjalisty ds. logistyki jest znajomość języka obcego, dlatego też aplikujący na studia transport i logistyka itp., chętnie wybierają maturę rozszerzoną z angielskiego.

Nasza uczelnia, wychodząc naprzeciw potrzebom maturzystów, nie narzuca im przedmiotów dodatkowych, jakie muszą zdać podczas egzaminu dojrzałości. Do ich obowiązku należy potwierdzenie zdanej matury. Resztę wymaganej wiedzy zdobędą podczas studiów licencjackich logistycznych. Warto dodać, że wysłanie aplikacji nie jest równoznaczne z zagwarantowaniem miejsca na tym kierunku, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszenia i opłacenia studiów.

Ile zarabia logistyk?

Na to, ile zarabia logistyk, wpływa kilka czynników. Oczywiście najważniejszym z nich jest wykształcenie. Specjalista po studiach transport i logistyka może liczyć na większe wynagrodzenie niż osoba bez odpowiedniego wyuczenia w tym zawodzie. Ponadto potwierdzenie zdobytej wiedzy i umiejętności jest mile widziana w każdej branży. Innymi czynnikami mającymi znaczenie na to, ile zarabia logistyk, są: staż pracy, możliwości finansowe zatrudniającej firmy oraz zakres obowiązków.

Średnia pensja specjalisty na stanowisku specjalisty ds. logistyki wynosi 6000 zł brutto. Jest to mediana wyliczona na podstawie danych zdobytych na potrzeby Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń. Wynika z niego, że wypłata ta waha się od 5000 zł do 7240 zł brutto. Natomiast młodszy specjalista ds. logistyki zarabia średnio 4910 zł, a starszy – 7050 zł brutto.

Logistyka – studia online 

Dla przyszłego logistyka studia online są sposobem na samodzielne gospodarowanie czasem nauki. Wynika to z tego, że może on realizować program we własnym tempie, zgodnie ze swoimi możliwościami i preferencjami. Studia licencjackie logistyk może realizować w dowolnym miejscu i wybranej przez siebie godzinie. Warunkiem jest posiadanie urządzenia mobilnego z dostępem do internetu, ponieważ kształcenie odbywa się nowoczesnej platformie e-learningowej.