Frontend developer studia Kraków

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie kierunku Frontend developer.

Aktualnie praca programisty jest bardzo perspektywicznym i zarazem dochodowym stanowiskiem. Nieprzerwany rozwój firm z obszaru IT, a także nieustanny postęp w kwestii technologii sprawia, iż zapotrzebowanie na rynku pracy na pracowników z obszaru informatyki sale utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Żeby poprowadzić ścieżki zawodowej kariery w kierunku programowania, nie trzeba jednak kończyć skomplikowanych i wieloletnich studiów informatycznych. Frontend developer studia Kraków umożliwią pozyskanie wiedzy i zdobycie udokumentowanych kwalifikacji w trybie samokształcenia przez Internet.

Frontend developer – kim jest?

Czym zajmuje się w ogóle frontend developer? Frontendowiec – jak to się przyjęło w slangu informatycznym – odpowiedzialny jest za wszystko to, co widzą użytkownicy danej aplikacji. Żeby móc odpowiednio reagować na napotkane błędy i odpowiednio programować zaplanowane funkcje, musi poznać charakterystykę najważniejszych języków kodowania. Głównym zadaniem frontend developera jest projektowanie przejrzystych i intuicyjnych interfejsów stron internetowych oraz dbanie o poprawne wyświetlanie jej na wszystkich urządzeniach – zarówno stacjonarnych, jak i przenośnych. Frondend developer studia Kraków zapoznają więc słuchaczy z wiedzą dotyczącą procesów tworzenia oraz rozwijania aplikacji internetowych.

Frontend developer studia Kraków przez Internet

Studia podyplomowe na tym kierunku oferowane są na Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego jako studia online, co oznacza, że słuchacze mogą zdobyć niezbędną wiedzę oraz dodatkowe kompetencje bez konieczności wychodzenia z domu – wystarczy jedynie komputer z dostępem do Internetu. Nauka w trybie samokształcenia przez Internet odbywa się za pośrednictwem nowoczesnej i niezwykle efektywnej platformy e-learningowej, na której umieszczane są wysokiej jakości materiały dydaktyczne. Program studiów podzielony jest na tematy, a po każdym z nich na słuchaczy czeka test wielokrotnego wyboru. Wynik pozytywny umożliwia realizację kolejnego tematu z toku nauczania. Absolwenci otrzymują na zakończenie świadectwo uznawane przez MEN oraz MNiSW, a na samym dokumencie nie widnieje informacja o wybranym trybie kształcenia. Świadectwo jest również traktowane identycznie, jak w przypadku ukończenia studiów podyplomowych w klasycznej, stacjonarnej formie.

Zalet takiej formy kształcenia jest bardzo wiele, a docenią je przede wszystkim ci słuchacze, którzy cenią sobie:

  • oszczędność pieniędzy i czasu na dojazdach – słuchacze mogą zrealizować kierunek w całości w formie zdalnej, dzięki czemu mogą zaoszczędzić swój czas i pieniądze na dojazdach do stacjonarnych placówek,
  • elastyczność – słuchacze nie mają z góry narzuconych godzin logowania na platformę, dzięki czemu mogą dostosować tempo nauki do swoich potrzeb i zdecydować, ile w danym dniu chcą przeznaczyć czasu na edukację,
  • bezpieczeństwo – nauka w zaciszu swojego domu eliminuje ryzyko zakażenia koronawirusem, które istnieje w trakcie podróży do placówek stacjonarnych oraz podczas nauki w salach.