Architektura wnętrz studia dla profesjonalistów

podyplomowe studia online architektura wnętrz

Czasy, w których architekci wnętrz świadczyli swoje usługi jedynie podczas wznoszenia budynków użyteczności publicznej, minęły bezpowrotnie. Aktualnie większość właścicieli nowych domów jednorodzinnych oraz mieszkań postanawia powierzyć wygląd swoich przestrzeni fachowcom. Rosnące zainteresowanie takimi usługami sprawia, że coraz więcej osób aspiruje do zdobycia niezbędnej wiedzy i umiejętności do pracy. Dla osób, które chcą rozpocząć karierę w niezwykle rozwojowej dziedzinie, jaką jest architektura wnętrz studia podyplomowe okażą się w tym celu świetnym wyborem.

Nowoczesne aranżacje wnętrz coraz bardziej pożądane

Samodzielne wykonanie nowoczesnego projektu wnętrz jest niezwykle trudne dla osób, które nie posiadają wiedzy z aspektów mających ogromny wpływ na spójne, praktyczne i atrakcyjne wizualnie wnętrze. Choć właściciele swoich wymarzonych czterech kątów mogą znaleźć w Sieci masę inspiracji, droga od momentu zaplanowania aranżacji do momentu poprawnej realizacji jest niezwykle długa i trudna. Z tego względu coraz częściej osoby przystępujące do inwestycji powierzają nowoczesne projekty wnętrz profesjonalistom.

Dzięki temu mogą być nie tylko pewni efektu końcowego, ale również spokojni o przebieg prac budowlano-wykończeniowych. Dzieje się tak z uwagi, iż to właśnie architekt wnętrz współpracuje z ekipą odpowiedzialną za wykonanie nowoczesnej aranżacji wnętrz zgodnie z projektem. Dla większości inwestorów spokój spowodowany oddelegowaniem obowiązków dotyczących nadzorowania prac jest również bardzo istotny, co sprawia, iż coraz więcej osób decyduje się na usługi architekta wnętrz.

Sprawdź kierunek studiów podyplomowych

Architektura wnętrz studia podyplomowe online przygotowujące do pracy

Zainteresowanie usługami architekta wnętrz jest bardzo duże pomimo wysokich cen, jakie za swoje usługi pobierają profesjonaliści. Taki stan rzeczy sprawia, iż coraz więcej osób planuje podjąć pracę w zawodzie upatrując swoich szans z uwagi na pasję do designu, projektowania przestrzeni, a także szerokie perspektywy zawodowe.

Aktualnie nie trzeba podejmować wieloletnich studiów wyższych z zakresu architektury, aby zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne do projektowania i aranżacji wnętrz dla klientów. Wszystko dzięki świetnej ofercie Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego, dzięki której aspirujący architekci wnętrz mogą zdobyć przygotowanie do pracy bez wychodzenia z domu. Projektowanie i aranżacja wnętrz to kierunek realizowany jako studia online, dzięki czemu słuchacze mogą uczyć się z dowolnego miejsca o wybranych przez siebie porach.

architektura wnętrz studia podyplomowe

Aranżacja wnętrz – studia z rozbudowanym programem zajęć

Architektura wnętrz studia podyplomowe mają na celu przekazać słuchaczom wiedzę i wykształcić umiejętności związane z nowoczesnymi trendami w zakresie designu zarówno prywatnych, jak i publicznych przestrzeni. Dwa semestry studiów przewidują naukę w wymiarze 224 godzin zajęć teoretycznych, podczas których słuchacze poznają:

  • podstawy budownictwa z Autocadem,
  • rysunek techniczny,
  • podstawy projektowania,
  • zasady dotyczące oświetlenia przy projektowaniu wnętrz,
  • zasady projektowania mieszkań, przestrzeni prywatnych oraz publicznych,
  • programy komputerowe do projektowania – SketchUp oraz Revit,
  • metody współpracy z dekoratorem oraz projektantem wnętrz.

CHCESZ ZDOBYĆ PRZYGOTOWANIE DO PR ACY JAKO ARCHITEKT WNĘTRZ? ZAPISZ SIĘ NA PODYPLOMOWE STUDIA ONLINE

Architektura wnętrz – studia, dzięki którym zdobędziesz nowe umiejętności

Dzięki realizacji powyższych tematów z programu kierunku, absolwenci studiów Projektowanie i aranżacja wnętrz potrafią przeprowadzać projekt od koncepcji do etapu wstępnego projektu, opracowywać projekty realizacyjne wraz z dokumentacją techniczną, a także korzystać z nowoczesnych rozwiązań technologicznych podczas pracy.

Wiedza zdobyta w trakcie studiów posłuży aspirującym architektom wnętrz zarówno w pracy dla jednego z biur projektowych, jak również do założenia własnej działalności.