
Współczesne rozwiązania technologiczne umożliwiają efektywne kształcenie na studiach online bez zjazdów. Pedagogika to jeden z wielu kierunków, który można realizować na odległość ze względu na ilość wiedzy, jaką powinien przyswoić student, by w przyszłości być dobrze przygotowanym do pracy w zawodzie.
Zalety wyboru studiów online bez zjazdów – Pedagogika
Kształcenie zdalne nie odbiega jakością od tradycyjnej nauki a wręcz przeciwnie – umożliwia prezentowanie informacji w ciekawszy i bardziej przystępny sposób. Materiały dydaktyczne opracowane są w tak, by student wyniósł z nich jak największą dawkę wiedzy w dowolnym siebie czasie bez konieczności przyjeżdżania na uczelnię, co stanowi kolejny atut zdecydowania się na studia online bez zjazdów. Pedagogika w formie stacjonarnej cieszy się dużą popularnością wśród wybieranych kierunków, dlatego też często bywa tak, że grupy są przeładowane studentami.

Taka sytuacja wpływa na mniejszą dostępność prowadzących zajęć do indywidualnych konsultacji. Natomiast nasza uczelnia dba o to, by student był w stałym kontakcie z wykładowcami, co ułatwia elastyczność czasowa kształcenia zdalnego.
Czy podczas studiów pedagogicznych online student uczy się jedynie teorii?
Oferowane przez nas studia licencjackie Pedagogika charakteryzują się dbałością o wysoką jakość materiałów dydaktycznych umożliwiających realizację programu. Dlatego też wśród przedmiotów są takie, które bezpośrednio dotyczą pedagogiki, jak i dziedzin pokrewnych. Należy podkreślić, że studia pedagogiczne online nie są związane jedynie z nauką teoretyczną. Wykładowcy dbają o to, by student został wyposażony w praktyczne umiejętności, które będzie mógł zweryfikować i dopracować podczas obowiązkowych praktyk studenckich.
Czego uczy się student na licencjacie Pedagogiki?
Studia online w pierwszych trzech semestrach i części czwartego poświęcone są ogólnej i kierunkowej wiedzy pedagogicznej. W kolejnych semestrach student skupia się na przyswajaniu specjalistycznej wiedzy z zakresu jednej ze specjalności.

Warto dodać, że student ma możliwość wyboru modułu specjalnościowego, który odpowiada jego zainteresowaniom lub zgodnego z tym, jaką pracę chce wykonywać w przyszłości. Jeżeli jednak istnieje potrzeba realizacji większej ilości modułów, student ma prawo do wykupienia kolejnych dwóch. Uczelnia daje możliwość realizowania następujących specjalności:
- Opieka żłobkowa.
- Doradztwo zawodowe i personalne.
- Tutoring i coaching w edukacji.
- Pedagogika małego dziecka.
- Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z profilaktyką społeczną.
- Resocjalizacja i profilaktyka społeczna.
- Poradnictwo rodzinne i psychologiczno-pedagogiczne.
- Arteterapia, choreoterapia, muzykoterapia.
- Pedagogika społeczno-kulturowa.
- Pedagogika społeczno-opiekuńcza.
Teoretyczne podstawy kształcenia a inne przedmioty studiów zawodowych
Podczas studiów zawodowych przyszły specjalista powinien nabyć wszechstronną wiedzę. W związku z tym na licencjacie Pedagogika program uwzględnia kształcenie w dziedzinach pokrewnych temu kierunkowi, takich jak: psychologia, dydaktyka, socjologia, etyka itp. oraz dodatkowo w innych przydatnych tematach, np.: BHP, technologia informacyjna i komunikacyjna, doradztwo zawodowe.
Teoretyczne podstawy kształcenia to jeden z przedmiotów, który odbywa się w trzecim semestrze nauki studenta. Chociaż zapoznaje on z procesami dydaktycznymi i dostrzeganiem jego problemów i pokazuje, jak dobierać styl nauczania do sytuacji – nie można powiedzieć, że jest to najważniejszy przedmiot na studiach pedagogicznych. Wynika to z tego, że dopiero zdobycie wiedzy ze wszystkich zajęć uwzględnionych w programie daje pełne przygotowanie do pracy w zawodzie.