Studia podyplomowe Zoopsychologia

Zaktualizowano dnia 20 maja 2021

Więcej na temat studiów znajdziesz na stronie kierunku Zoopsychologia.

Praca ze zwierzętami wymaga odpowiedniego podejścia i wiedzy. Coraz częściej zatrudnia się psychologów do zwierząt, aby pomóc właścicielom nad nimi zapanować lub po prostu się z nimi porozumieć. Także w lecznicach lub placówkach opiekuńczych potrzebne są osoby, które mają wiedzę o psychologii i układaniu zwierząt. Porzucone zwierzęta mogą zachowywać się skrajnie, mieć depresję czy nawet być agresywne. Takie i podobne przypadki występują nagminnie, wiec jest bardzo duży popyt na rynku pracy, na specjalistów w tej dziedzinie. Jeśli interesuje Cię praca ze zwierzętami, albo już pracujesz jako trener, weterynarz, a nawet wolontariusz w schronisku, to przydadzą Ci się studia podyplomowe Zoopsychologia.

Ten kierunek studiów pomoże każdemu nabyć dedykowanej wiedzy w dziedzinie psychologii zwierząt. Takie kompetencje zawodowe umożliwią pracę w roli trenera, tresera, psychologa, a nawet przygotują do pracy np. przy dogoterapii. Także osoby, które pracują w zakładach leczniczych, schroniskach, stadninach czy mają własną hodowlę, odniosą dużo pożytku zapisując się na ten kierunek studiów. Kształcąc się pod kątem behawiorystyki, łatwiej będzie zrozumieć zachowanie zwierząt i zrozumieć ich reakcje.

Gdzie można zapisać się na studia podyplomowe Zoopsychologia?

Na studia podyplomowe na kierunku Zoopsychologia możesz zapisać się choćby dziś. Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego nadal ma otwartą rekrutację, ponieważ w WSKZ studia odbywają się w formie online. W ten sposób każda osoba ma szansę otrzymać wykształcenie, jakiego potrzebuje. Uczelnia realizuje zajęcia zgodnie z wymaganiami MNiSW oraz MEN, a to oznacza, że poziom kształcenia online nie odbiega od tradycyjnej nauki. Realizując lekcje zdalnie można też poświęcić tyle czasu, ile potrzebujemy na naukę, co również sprawia, że jest ona bardziej efektywna.

A co możesz znaleźć w programie studiów? Jego podstawa programowa jest dopasowana do obecnych wymogów dla tego zawodu. Dlatego zajęcia będą prowadzone nie tylko z psychologii, ale też z anatomii, fizjologii i intelektu zwierząt. Ważną częścią nauki jest etyka współdziałania podczas pracy ze zwierzętami i komunikacja między człowiekiem a zwierzęciem. Oczywiście dowiesz się też, jakie są biologiczne podstawy zachowań zwierząt, jak ekologia i otoczenie na nie wpływają. Także ważnym punktem edukacji jest nauka o odróżnianiu prawidłowych reakcji od tych patologicznych. Dużo nauczysz się o psychologii, w tym o teorii i historii zoopsychologii. Taką wiedzę można bezpośrednio wykorzystać w ramach wypełniania codziennych obowiązków w pracy.