Jak zostać dyrektorem, czyli nowe studia Zarządzanie w administracji

zarządzanie w administracji studia licencjackie

Zaktualizowano dnia 14 października 2024

Funkcja dyrektora to nie tylko wygodny fotel oraz sterta dokumentów na biurku. To również możliwość pełnienia różnych ról, na czele z zawiadywaniem całym zespołem. Jeśli Ty także chcesz wkroczyć na tę ścieżkę, ale nie wiesz, od czego zacząć, studia licencjackie „Zarządzanie w administracji” będą idealnym wyborem. Zdobądź przygotowanie do kierowania biurem, jak również całą instytucją publiczną.

Zarządzanie w administracji – co to oznacza?

Zanim rozpoczniesz prestiżową karierę pełną ciekawych wyzwań, musisz zdobyć przygotowanie do realizacji ważnych zadań na stanowisku dyrektorskim. Efektywnym sposobem na zdobycie kompleksowego przygotowania będą studia licencjackie „Zarządzanie w administracji”, które koncentrują się na przygotowaniu do sprawnego i efektywnego kierowania działalnością instytucji publicznych.

Program studiów dostępnych w ofercie naszej Uczelni obejmuje szeroki zakres zagadnień, dzięki którym zdobędziesz wiedzę z zakresu:

  • zarządzania zasobami ludzkimi;
  • finansów;
  • prawa administracyjnego;
  • strategii zarządzania.
Sprawdź studia z administracjiclass=

W trakcie nauki poznasz sposoby skutecznego kierowania zespołem, tworzenia planów strategicznych oraz realizacji ważnych projektów. Bardzo ważnym punktem studiów jest zapoznanie się z przepisami prawnymi, które pozwolą Ci poznać sposoby działania jednostek publicznych oraz prywatnych i podejmowania słusznych decyzji, zgodnych z aktualnymi regulacjami.

Jaka praca po zarządzaniu? Kompetencje przydatne na wielu stanowiskach

Zarządzanie w administracji to jednak nie tylko dawka cennej wiedzy teoretycznej, ale również szansa na rozwój kluczowych kompetencji. W toku nauki zdobędziesz umiejętności w zakresie budżetowania oraz zarządzania finansami, co jest szczególnie ważne podczas zarządzania jednostką administracyjną. W kontaktach z pracownikami oraz interesariuszami  wykorzystasz z kolei poznane techniki negocjacji i komunikacji. Kompetencje zdobyte w trakcie nauki umożliwią Ci poprowadzenie ścieżki kariery w wielu różnych kierunkach.

Jaka praca po zarządzaniu pozwoli Ci wykorzystać cenne umiejętności? Będąc absolwentem przygotowanym do pełnienia funkcji kierowniczych, możesz znaleźć zatrudnienie jako: 

  • menedżer administracyjny w prywatnych firmach;
  • specjalista ds. administracji personalnej w działach HR;
  • dyrektor w instytucji edukacyjnej;
  • kierownik projektów w dużych korporacjach;
  • dyrektor departamentu w urzędzie miasta.

CHCESZ ZACZĄĆ PRACĘ W OBSZARZE ADMINISTRACJI? ZAPISZ SIĘ NA STUDIA LICENCJACKIE I ZDOBĄDŹ NIEZBĘDNE PRZYGOTOWANIE

Zarządzanie – co po tym obszarze studiów? Możliwość pracy w różnych miejscach

Długa lista potencjalnych stanowisk, jakie możesz objąć jako absolwent, to nie koniec korzyści z ukończenia studiów. Bardzo ważnym aspektem są także różnorodne miejsca, w których będziesz odpowiadać m.in. za zarządzanie. Co po tym obszarze nauk możesz robić? Wiedzę zdobytą w trakcie nauki wykorzystasz m.in. w:

  • sektorze finansowym;
  • działach HR;
  • organizacjach pozarządowych;
  • instytucjach badawczo-rozwojowych;
  • działach administracji publicznej – na szczeblu centralnym, regionalnym i lokalnym.

Co po licencjacie z zarządzania? Ciekawe kierunki rozwoju kariery

Po ukończeniu studiów możesz wybrać wiele dróg rozwoju dostosowanych do swoich zainteresowań i zawodowych aspiracji. Jeśli będziesz chciał wyspecjalizować się w danym obszarze i dodatkowo zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku pracy, warto kontynuować kształcenie, które zwiększy szansę na awans i wynegocjowanie atrakcyjniejszych warunków. Co po licencjacie z zarządzania warto rozpocząć?

Jaka praca po zarządzaniu? Przydatne studia na start

Świetną decyzją będą studia MBA, które pozwolą Ci rozwinąć kompetencje menedżerskie i umożliwią realizację zadań na wysokich szczeblach. Jeśli zastanawiasz się, jaka praca po zarządzaniu może przynieść wiele satysfakcji z realizowanych zadań, musisz wiedzieć, że wiele w tej kwestii zależy od zdobytego wykształcenia. Jeśli chcesz pracować w jednostkach rządowych lub samorządowym, skutecznym sposobem na wzmocnienia swojej pozycji w branży będą studia magisterskie „Zarządzanie w administracji publicznej”

studia licencjackie zarządzanie w administracji

Jaka praca po zarządzaniu? Kluczowe kompetencje, które możesz rozwijać już w trakcie studiów

W pracy na stanowiskach zarządczych nie wystarczy jednak tylko wiedza teoretyczna. Kluczową rolę odgrywają poniższe kompetencje miękkie, które możesz rozwijać już w trakcie studiów:

  • zdolności przywódcze – jako dyrektor w administracji musisz umieć zainspirować swój zespół do działania, a także skutecznie zarządzać pracownikami, żeby osiągnąć wyznaczone cele;
  • decyzyjność – szybkie analizowanie informacji i wybieranie najlepszych rozwiązań są bardzo ważne podczas wprowadzania zmian w procedurach czy zarządzania zespołem;
  • komunikatywność – sprawne przekazywanie informacji oraz otwartość na dialog to dwa kluczowe składniki sukcesu w budowaniu pozytywnych relacji;
  • zarządzanie kryzysowe – pełniąc funkcję dyrektora, musisz być przygotowanym na niespodziewane sytuacje i mieć gotowy plan działania, aby w efektywny sposób minimalizować ryzyko dla całej organizacji.

Więcej na temat przydatnych umiejętności znajdziesz w naszym artykule „Jak dostać pracę w administracji publicznej? Sprawdź ten kierunek!”.

Podejmij słuszny wybór i dołącz do nas

Studia „Zarządzanie w administracji” to doskonała okazja, aby zdobyć wiedzę oraz umiejętności, które otworzą przed Tobą szerokie możliwości zawodowe. Jeśli marzysz o karierze dyrektorskiej i zależy Ci na kształceniu wysokiej jakości, wybierz naukę na platformie studia-online.pl, oferującej nowoczesne metody kształcenia, dzięki którym w łatwy sposób pogodzisz naukę z obowiązkami i przybliżysz się do spełnienia zawodowych aspiracji.