Socjologia - Studia licencjackie

Cena: 199 zł (czesne)

Liczba wpłat: 30
Liczba semestrów: 6
Lata nauki: 3

Pamiętaj, że istnieje możliwość wyboru płatności semestralnej bądź jednorazowej

Rekrutacja otwarta

< powrót do oferty

Socjologia - to studia licencjackie, dzięki którym zdobędziesz wiedzę z zakresu nauk społecznych i zyskasz liczne umiejętności związane z pracą i komunikacją w zespole w wielu działach, takich jak public relations czy marketing. Absolwenci mają możliwość analizowania zjawisk społecznych, interpretowania danych oraz rozumienia różnorodnych zachowań międzyludzkich. Studia I stopnia Socjologia to bardzo wartościowy wybór ze względu nieustanny globalny rozwój społeczno-komunikacyjny, a co za tym idzie - zjawisk zachodzących w dynamicznie rozwijających się społecznościach. Zrozumienie mechanizmów stojących za tymi zmianami pozwala na podejmowanie działań, które sprzyjają zrównoważonemu rozwojowi i dobru społecznemu.

W programie nauczania przewidziane są również zagadnienia związane z pracą w organizacjach społecznych i analizą nierówności, ale także z urbanizacją, kulturą i gospodarką. Absolwenci naszych studiów dysponują unikalnym zestawem umiejętności analitycznych, dodatkowo w skuteczny sposób potrafią efektywnie zarządzać grupą, tworząc harmonijne środowisko współpracy. Studia socjologiczne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na naszej Uczelni to specjalność w obrębie kierunku Administracja. Jeśli jesteś ciekawy świata i ludzi wokół siebie, socjologia to doskonały wybór dla Ciebie!

Socjologia – studia online na naszej platformie

Studia socjologiczne oferują unikalną perspektywę na świat wokół nas, pozwalając zrozumieć w jaki sposób funkcjonują społeczeństwa i jakie czynniki wpływają na ich rozwój - to nie tylko cenna wiedza, ale także pożądane umiejętności. Socjologia studia na WSKZ to szansa na to, by studiować i jednocześnie nie rezygnować z pracy zawodowej, pasji czy spotkań towarzyskich - są idealnym wyborem dla każdego, kto posiada różnego rodzaju zobowiązania w życiu prywatnym, przez co udział w zajęciach stacjonarnych nie byłby możliwy. W sytuacji, w której będziesz chciał to zrobić, zawsze możesz udać się na zajęcia do siedziby Uczelni, jednak w przypadku nieobecności wszystkie niezbędne materiały zostaną udostępnione na Twoim indywidualnym koncie studenta.

Czego się nauczysz, wybierając studia socjologiczne?

 • Historii socjologii - zrozumiesz głęboko ukorzenione procesy społeczne, które kształtują nasze codzienne życie. Dzięki temu nabędziesz umiejętność analizy i interpretacji złożonych zjawisk społecznych, które otaczają nas każdego dnia;

 • Socjologii społeczeństwa i funkcjonowania w małych grupach - poprzez analizę interakcji społecznych odkryjesz fascynujące zależności, które decydują o postawach i zachowaniach ludzi. Uzyskasz narzędzia do rozpoznawania schematów działania społeczeństwa oraz dostrzegania ukrytych dynamik w relacjach międzyludzkich;

 • Organizacji pracy i projektów - będziesz potrafił zarządzać projektami w środowisku lokalnym – planować je, wprowadzać i monitorować ich efekty;

 • Analizy i interpretacji danych statystycznych - dzięki analizie danych statystycznych zdobędziesz wiedzę niezbędną do głębszego zrozumienia procesów zachodzących w społeczeństwach. Poznasz, jak różne zjawiska uwydatniają się w ogólnej populacji, w konkretnych grupach czy też w środowiskach lokalnych.

Program studiów licencjackich obejmuje m.in.: wstęp do socjologii, współczesne problemy społeczne, metody badań, statystykę dla socjologów oraz współczesne teorie socjologiczne. Omawiane są również takie zagadnienia jak: logika, antropologia, historia społeczna, filozofia, a także psychologia społeczna czy opinia publiczna.

Miejsca, w których możesz znaleźć pracę po studiach z socjologii:

 • administracja publiczna, urzędy statystyczne i organizacje non-profit,

 • instytuty badawcze i jednostki zajmujące się zbieraniem i analizowaniem danych statystycznych,

 • przedsiębiorstwa prywatne, które prowadzą analizy trendów społecznych,

 • działy ds. zarządzania zasobami ludzkimi i employer brandingiem,

 • firmy konsultingowe i agencje marketingowe oraz agencje PR i media,

 • własna, doradcza działalność gospodarcza,

 • organizacje pozarządowe, 

 • placówki służby zdrowia i opieki społecznej,

 • organizacje międzynarodowe i międzykulturowe.

Socjologia – studia: sylwetka absolwenta

Absolwenci studiów socjologicznych są gotowi do tego, by stawiać czoła wszystkim wyzwaniom czekającym na nich w pracy. Posiadają umiejętność analizy i interpretacji zjawisk społecznych, rozumiejąc ich kontekst kulturowy, historyczny i ekonomiczny. Dzięki zdobytej wiedzy, nasi absolwenci są w stanie dostrzegać nierówności, konflikty oraz potencjał zmiany w otaczającym świecie. Są też otwarci na prowadzenie własnej działalności gospodarczej oraz dalsze specjalizowanie się na studiach II stopnia.

Jak wygląda nauka na platformie studia-online na naszej Uczelni?

Jeżeli szukasz fascynujących studiów, które koncentrują się głównie wokół procesów społecznych - wybierz specjalizację z socjologii. Studia online przy wykorzystaniu naszej platformy szkoleniowej kończą się uzyskaniem tytułu licencjata. Dyplom uznawany jest na terenie całej UE, potwierdzając równocześnie wykształcenie na VI poziomie w Polskiej Ramie Kwalifikacji. W toku studiów będziesz mógł uzyskać odpowiednią ilość punktów ECTS i poświęcić na realizację każdego z zagadnień dokładnie tyle czasu, ile będziesz potrzebował. 

Nasza Uczelnia oferuje naukę w trybie online - to alternatywna forma nauki, tożsama ze studiami realizowanymi w całości w siedzibie Uczelni. Dzięki studiowaniu przez Internet nie musisz z niczego rezygnować, aby uzyskać wyższe wykształcenie i realizować się na wszystkich płaszczyznach. Jeśli jednak zechcesz uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych, w każdej chwili możesz odwiedzić nasz kampus - jesteśmy elastyczni! Studia realizowane są zgodnie z wymogami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 27 września 2018 r. w sprawie studiów (Dz. U. z 2021 r. poz. 661, z późn. zm). Dla osób zainteresowanych istnieje możliwość realizacji studiów w oparciu o przepisy art. 85 ust. 1 pkt 2 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, Dz. U. 2018 poz. 1668, tj.

Już dziś dołącz do nas i odkrywaj świat na nowo dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom szczególnie cenionym na rynku pracy!

Pobierz program studiów 

Harmonogram płatności