Więcej na temat studiów znajdziesz na stronie kierunku Zarządzanie logistyką.
Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, każde z nich korzysta z mniej lub bardziej skomplikowanych procesów logistycznych. Bez odpowiedniego zarządzania konkretnymi sektorami i przepływem surowców oraz produktów, organizacja pracy byłaby bardzo utrudniona. W związku z rozwojem firm logistycznych i transportowych, a także popularyzacją coraz nowszych metod zarządzania logistycznego, zapotrzebowanie na rynku pracy na pracowników logistycznych stale rośnie. Żeby zdobyć dodatkową wiedzę i umiejętności nie trzeba jednak kończyć wieloletnich i skomplikowanych studiów. Wybierając kierunek Zarządzanie logistyką kwalifikacje można zdobyć nie wychodząc z domu w ramach studiów podyplomowych na Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego.
Kwalifikacje przez Internet
Udokumentowane kwalifikacje oraz realizacja dodatkowych kursów uzupełniających jest aktualnie standardem. Dynamicznie zmieniający się rynek pracy wymusza na pracownikach nieustanny rozwój i poszerzanie wachlarza swoich umiejętności, ponieważ co pewien czas pojawiają się nowe obszary, które są w danym momencie bardzo atrakcyjne pod kątem zatrudnienia i wynagrodzenia. Dodatkowe kwalifikacje umożliwiają także negocjacje lepszych warunków umowy w aktualnym miejscu pracy, a także stanowią furkę do upragnionego awansu. Zarządzanie logistyką to studia podyplomowe, na które mogą zapisać się nie tylko osoby wcześniej związane z dziedziną logistyki lub zarządzania. Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego prowadzi zapisy na tym kierunku dla wszystkich zainteresowanych absolwentów studiów wyższych. Jest to więc świetna wiadomość także dla osób planujących zmianę swojego aktualnego zatrudnienia.
Zarządzanie logistyką – dla kogo studia?
Zarządzanie logistyką to kierunek przygotowujący pod kątem merytorycznym aktualnych lub przyszłych:
- właścicieli przedsiębiorstw, którzy chcą ulepszyć procesy logistyczne w swojej firmie,
- pracowników w przedsiębiorstwach handlowych,
- pracowników firm transportowych i logistycznych,
- pracowników magazynów lub zatrudnionych w centrach dystrybucyjnych.
Kwalifikacje na tym kierunku można zdobyć realizując studia podyplomowe w trybie samokształcenia przez Internet. Oznacza to, że słuchacze potrzebują jedynie komputera z dostępem do Internetu. Po wybraniu interesującego kierunku studiów otrzymują oni dane do logowania na platformę e-learningową, która jest bardzo intuicyjna i prosta w obsłudze. To właśnie za jej pośrednictwem odbywa się proces kształcenia – umieszczane są tam wysokiej jakości materiały dydaktyczne umożliwiające ukończenie kolejnych tematów z programu studiów. Na koniec absolwenci otrzymują dyplom ukończenia studiów podyplomowych zgodnych ze wzorem MNiSW oraz MEN.