Zamówienia publiczne – studia online, kursy i szkolenia  – co wybrać?

Zaktualizowano dnia 15 listopada 2023

Jedną z najpopularniejszych i najbardziej efektywnych dróg do objęcia wymarzonego stanowiska lub otrzymania upragnionego awansu jest poszerzanie kwalifikacji. Wiele osób decyduje się z tego powodu na studia podyplomowe, które pozwalają na nabycie nowych umiejętności. Jednym z chętniej wybieranych kierunków są Zamówienia publiczne, studia oferowane przez Wyższą Szkołę Kształcenia Zawodowego. Uczelnia ma ponad 20-letnie doświadczenie i oferuje przystępne ceny oraz realizację programu z wykorzystaniem metod kształcenia na odległość. Jakie są korzyści dla osoby, która ukończy studia Zamówienia publiczne?

Dla kogo studia Zamówienia publiczne?

Praca w urzędach państwowych gwarantuje stabilne zatrudnienie oraz możliwość awansu. Absolwent kierunku Zamówienia publiczne będzie zaznajomiony z wszystkimi aspektami procesu składania zamówień publicznych, a także ich udzielania, kontrolowania oraz realizowania. Wiedza z tego zakresu przyda się w wielu dziedzinach. Szczególnie skorzystają z niej prywatni przedsiębiorcy, którzy chcą składać swoje oferty do przetargów publicznych.

Ponadto umiejętności zdobyte na tych studiach podyplomowych będą dobrym uzupełnieniem w pracy księgowego czy doradcy finansowego oraz w wszystkich zawodach, w których pracownicy wykonują pracę związaną z budżetowaniem czy zarządzaniem środkami publicznymi – nie tylko na terenie Polski, ale również na terenie całej Unii Europejskiej.

Studia zamówienia publiczne – perspektywy dla absolwentów

Po ukończeniu studiów Zamówienia publiczne przed absolwentem otwiera się wiele ścieżek kariery. Są to między innymi w instytucje kontrolne zajmujące się weryfikacją procedur udzielania zamówień publicznych oraz na stanowiskach kierowniczych w jednostkach sektora finansów publicznych, na stanowiskach urzędniczych i administracyjnych.

Wiedza oraz umiejętności zdobyte w trakcie studiów okażą się niezwykle przydatne na stanowiskach związanych z:

  • udzielaniem zamówień publicznych,
  • sektorem finansów publicznych
  • gospodarowaniem środków publicznych,
  • tworzeniem ofert w sektorze zamówień publicznych,
  • realizacją projektów unijnych.

Studia, kursy czy szkolenia? Zamówienia publiczne i rozwój zawodowy

Na rynku dostępnych jest wiele ofert w zakresie uzyskania wiedzy i przygotowania do pracy związanej z zamówieniami publicznymi. Dla osób, które wybierają jednak krótkie kursy lub szkolenia, zamówienia publiczne mogą okazać się wciąż skomplikowane. Wszystko z uwagi na obszerność tej dziedziny, a uzyskanie kompleksowej wiedzy nie jest możliwe do uzyskania w trakcie kilku dni.

Dlaczego studia online są lepszym wyborem niż kurs lub szkolenie? Zamówienia publiczne online

Rozbudowany program

Osoby, które chcą zdobyć kompleksowe przygotowanie do pracy w zakresie zamówień publicznych powinny wybrać studia podyplomowe z kilku powodów. Pierwszym, który przemawia nad krótkimi kursami i szkoleniami to obszerny program studiów.

W pierwszym semestrze słuchacze poznają:

  • podstawy wiedzy z zakresu finansów publicznych,
  • ogólne zagadnienia związane z zamówieniami publicznymi,
  • najważniejsze aspekty przygotowania i przeprowadzania postepowania o udzielenie zamówienia publicznego,
  • elektroniczne aspekty zamówień publicznych.

Z kolei drugi semestr pozwala zdobyć przez słuchaczy wiedzę na temat zamówień publicznych współfinansowanych ze środków Unijnych, aspektów prawa cywilnego czy wytycznych oraz zaleceń w sprawie kwalifikowalności wydatków w różnych Programach Operacyjnych (jak np. RPO).

studia zamówienia publiczne

Tryb nauki online

W przeciwieństwie do weekendowych kursów czy szkoleń organizowanych najczęściej dla dużej ilości osób, studia podyplomowe Zamówienia publiczne oferowane przez Wyższą Szkołę Kształcenia Zawodowego umożliwiają realizację kierunku z wykorzystaniem metod kształcenia na odległość, dzięki czemu słuchacz:

  • nie musi tracić czasu i ponosić kosztów na dojazdy,
  • może dostosować tempo nauki do swoich preferencji,
  • sam decyduje o tym, ile czasu i w jakie dni będzie realizował studia,
  • może z łatwością pogodzić naukę z pracą lub innymi obowiązkami.

Studia są prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (online). Istnieje możliwość uczestniczenia w zajęciach stacjonarnych w siedzibie uczelni, natomiast w przypadku nieobecności materiały zostaną udostępnione na indywidualnym koncie studenta.

Świadectwo ukończenia studiów

Dla osób, które zrealizują kurs lub szkolenie, zamówienia publiczne mogą być nie tylko nie do końca zrozumiałe przez okrojony program. Ukończenie tego obszaru nauki w jednym z wymienionych sposobów pozwala uzyskać jedynie zaświadczenie o odbyciu kursu lub szkolenia.

Z kolei absolwenci studiów podyplomowych Zamówienia publiczne uzyskują świadectwo ukończenia tego kierunku. Przez potencjalnych pracodawców są one bardziej respektowane i z pewnością wzmacniają pozycję zawodową absolwenta na tle osób, które ukończyły jedynie kurs lub szkolenie.

Wysoka jakość kształcenia

Ostatnim bardzo ważnym aspektem przemawiającym za wyborem studiów podyplomowych jest fakt, iż nad całym procesem kształcenia czuwa Uczelnia z ponad 20-letnim doświadczeniem, której szeregi zasila wykwalifikowana kadra dydaktyczna. W jej skład wchodzą osoby z tytułami w danej dziedzinie, którzy posiadają zarówno teoretyczne, jak i praktyczne doświadczenie.