Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie kierunku: Nadzór sanitarno-epidemiologiczny w zdrowiu publicznym
Jakie studia podyplomowe dla pracowników sanepidu?
W dobie pandemii oraz różnych mniejszych epidemii wzrosło zapotrzebowanie na pracowników nadzoru sanitarno-epidemiologicznego w zdrowiu publicznym. Choć do tej pory pracownicy powszechnego sanepidu działali na pierwszej linii w wielu kwestiach i musieli posiadać choć podstawową wiedzę o takich zagrożeniach, obecnie jest im potrzebna też wiedza konkretnie o działaniu w szeroko rozumianym zdrowiu publicznym.
Jeśli już pracujesz w inspekcji sanitarnej albo niedługo podejmiesz taką pracę Studia podyplomowe Nadzór sanitarno-epidemiologiczny w zdrowiu publicznym bardzo Ci się przydadzą.
Nadzór sanitarno–epidemiologiczny w zdrowiu publicznym
Każdy zawód wymaga podnoszenia kwalifikacji lub uzupełniania wiedzy na bardziej aktualną. Także praca w inspekcji sanitarnej. Dlatego warto zapisać się na konkretne studia i zdobyć nową wiedzę albo poszerzyć znajomość tematyki, z którą stykamy się na co dzień. Ten kierunek studiów może być też pomocny dla osób, które codziennie współpracują z inspekcją sanitarną. A zatem przedsiębiorstwa spożywcze, w tym produkcyjne czy gastronomiczne, a nawet osoby pracujące w podmiotach świadczących działalność leczniczą. Można powiedzieć, że wiele osób powinno posiadać taką wiedzę, aby nie tylko promować zdrowie i bezpieczeństwo, ale też choćby znać aktualne zapisy prawne.
Czego konkretnie można się nauczyć studiując na kierunku Nadzór sanitarno-epidemiologiczny w zdrowiu publicznym? W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że ten kierunek ma nam pomóc w zrozumieniu, jak działać w ochronie zdrowia człowieka na różnych polach. Z jednej strony na studiach można poznać zasady prawa administracyjnego, które odnoszą się do pracy inspektora sanitarnego. A z drugiej jest to choćby informacja o żywieniu człowieka i bezpieczeństwie żywności, co wpływa na ochronę zdrowia.
Zdrowie publiczne – studia podyplomowe – jakie kwalifikacje?
Dużo zajęć poświęca się na aktualny temat epidemiologii oraz zwalczania chorób i szczepień ochronnych. Osoby pracujące w inspekcji sanitarnej muszą też umieć przeprowadzić kontrolę czy sprawować nadzór nad placówkami z różnych branż. Tego również można nauczyć się uczęszczając na studia.
Gdzie podjąć naukę na tym kierunku? Na Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego! To jedna z uczelni, która oferuje takie studia podyplomowe w modelu e-learning, czyli w formie zdalnej nauki. Jest to Uczelnia działająca zgodnie z zasadami MNiSW. A dodatkowo posiada certyfikat jakości ISO. Zdecydowanie jest to dobre miejsce, aby podjąć naukę i zdobyć nowe kwalifikacje w wygodny sposób, ucząc się online bez żadnych kompromisów.