Studia podyplomowe MBA dla inżynierów

Zaktualizowano dnia 17 marca 2021

Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie:

W Polsce uzyskanie wykształcenia w roli inżyniera jest bardzo cenione. Możesz liczyć na ciekawą pracę oraz wysokie zarobki. Masz też możliwość dalej się rozwijać i zdobywać zawodowe awanse. Nie musisz jednak spoczywać na laurach, kiedy uzyskasz już tytuł inżyniera. Zawsze istnieje możliwość kształcenia się na kolejnym kierunku i zdobycia nowego wykształcenia, kwalifikacji zawodowych, a nawet stopnia. Jeśli chcesz uzyskać przydatne wykształcenie, postaw na Studia podyplomowe MBA dla inżynierów. Co ma biznes wspólnego z byciem inżynierem?

Studia MBA dają naprawdę szeroką wiedzę o procesach zachodzących w szeroko pojętym biznesie. Są więc świetnym kierunkiem, dla osób które chcą się rozwijać w nowych obszarach. Można na nich nabyć umiejętności analizy, rozwiązywania problemów pojawiających się w biznesie, opracowywania strategii, podejmowania szybkich i racjonalnych decyzji, odpowiedniego komunikowania się, pracy w zespole, a nawet skutecznego negocjowania. Jest to wiedza, która przyda się wielu pracującym osobom, obojętnie od stanowiska, jakie zajmują. MBA daje z jednej strony bardzo szeroki zakres wiedzy, a z drugiej pokazuje jak praktycznie wykorzystać wiedzę z zarządzania, ekonomii czy o biznesie.

Czego można się nauczyć na tym kierunku? Przede wszystkim warto pamiętać, że dużo zależy od samej Uczelni. Bardzo polecaną placówką edukacyjną jest Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego, ponieważ spełnia wymagania stawiane uczelniom wyższym przez MNiSW. Dzięki temu mamy pewność, że studia, na jakie się zapiszemy są wartościowe, a uzyskane świadectwo będzie uznawane w pracy. A do tego Uczelnia oferuje bardzo wygodną formę studiowania w ramach zajęć online, co pozwala realizować materiał we własnym tempie i o każdej porze dnia.

W samym programie nauczania na studiach MBA można znaleźć wiele zagadnień z dziedziny zarządzania i pracy menedżera. Jednak poruszane są też zagadnienia z zakresu przywództwa i coachingu, negocjacji biznesowych, ale i rozwiązywania konfliktów. Istotne są też wiadomości z zakresu polityki gospodarczej oraz globalnego biznesu. Zawsze poruszane są też kwestie związane z marketingiem. Bez niego żaden biznes się nie wybije, a ponadto trzeba też umiejętnie prowadzić marketing personalny. Z zarządzania najwięcej wiadomości jest przekazywanych z dziedziny zarządzania kapitałem ludzkim, zarządzania projektami. Również poruszane są zagadnienia układania strategii czy planów operacyjnych. Te wszystkie zagadnienia razem tworzą świetny i uniwersalny plan studiów.