Rolnictwo (dla absolwentów kierunków nierolniczych) kwalifikacje

Zaktualizowano dnia 4 czerwca 2021

Więcej na temat studiów znajdziesz na stronie kierunku Rolnictwo (dla absolwentów kierunków nierolniczych).

Rolnictwo to jedna z kluczowych branż w Polsce. Choć kojarzy się głównie z wiedzą przekazywaną z pokolenia na pokolenie, to obecnie wiedza ta mocno zdezaktualizowała się. Aby móc prowadzić nowoczesne i wydajne gospodarstwo rolne wymagane jest dodatkowe kształcenie około rolnicze. W Polsce bardzo dobrze rozwija się też agroturystyka. A zatem można prowadzić działalność rolną, ale i dodatkowo działalność dla turystów, którzy chcą wypocząć na polskiej wsi. Rozwiązań i możliwości modernizacji gospodarstwa jest naprawdę wiele. Interesuje Cię praca w rolnictwie? A może chcesz prowadzić agroturystykę? Uzyskaj Rolnictwo (dla absolwentów kierunków nierolniczych) kwalifikacje wymagane do pracy w tej branży.

Sporo osób nie studiowało rolnictwa lub nie uczyło się w szkołach ponadpodstawowych na kierunku rolniczym. Również takie osoby mogą uzyskać kwalifikacje i wiedzę potrzebną do prowadzenia własnego gospodarstwa rolnego, pracy w nim, czy nawet współpracy w roli kontrahenta. Jeżeli masz inne wykształcenie, ale potrzebujesz specjalistycznej wiedzy z branży rolniczej, możesz zapisać się na studia podyplomowe. Właśnie kierunek Rolnictwo (dla absolwentów kierunków nierolniczych), znajdziesz w ofercie Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego.

Rolnictwo (dla absolwentów kierunków nierolniczych) kwalifikacje – możesz zdobyć szybciej niż myślisz

Wybierając Wyższą Szkołę Kształcenia Zawodowego możesz mieć pewność, że uzyskana przez Ciebie wiedza będzie na wysokim poziomie. Taka gwarancja jest możliwa, ponieważ Uczelnia spełnia wymagania programowe MNiSW. Ministerstwo nadzoruje placówkę i odpowiada za poziom realizowanych materiałów. A dodatkową zaletą jest to, że możesz zapisać się na studia online. Dzięki temu oszczędzić czas i pieniądze, a wciąż uzyskasz konkretny zawód.

Rolnictwo to dziedzina, gdzie liczy się wiedza praktyczna i teoretyczna. Aczkolwiek wiele rozwiązań możesz wymyślić też samodzielnie na podstawie swoich doświadczeń. Musisz jednak umieć prowadzić przedsiębiorstwo. W końcu gospodarstwo to też biznes, który ma przynosić dochody. Podstawa jest wiedza o zarządzaniu, ekonomii, gospodarce, polityce, a nawet o marketingu. Do samego prowadzenia gospodarstwa oczywiście musisz mieć wiedzę o branży, w której chcesz się rozwijać. Inaczej pracuje sadownik, a inaczej osoba hodująca alpaki. Jednak sama wiedza ogólna o tym jak działa biznes w branży rolniczej będzie świetnym przygotowaniem do pracy.