Przeniesienie na inną uczelnię – nadaj swojej edukacji nowy kierunek!

przeniesienie na inną uczelnię

Zaktualizowano dnia 3 lipca 2024

Zastanawiasz się nad zmianą uczelni? Niezależnie od tego, czy powodem są niespełnione oczekiwania akademickie, niezadowolenie z wybranego kierunku studiów czy przyczyny osobiste, przeniesienie na inną uczelnię będzie zapewne momentem zwrotnym w Twojej edukacji. To decyzja, która może mieć decydujący wpływ na przebieg Twojej przyszłej kariery. W niniejszym artykule omówimy kwestie związane z tym, jak przenieść się na inną uczelnię – przeczytaj i sprawdź, do jakich procedur powinieneś się przygotować, zmieniając miejsce nauki.

Jak przenieść się na inną uczelnię?

Decyzja o zmianie uczelni jest trudna, a jej skutki mogą rzutować na kształt całej Twojej drogi zawodowej, dlatego wymaga starannego przemyślenia. Jeśli jednak tutaj jesteś, to znak, że poważnie się nad tym zastanawiasz. A może już podjąłeś decyzję? Chcesz wiedzieć, jakie formalności Cię czekają? W Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego staramy się ograniczać je do minimum, pomagając studentom przejść procedurę związaną z przeniesieniem się na inną uczelnię – na ten sam kierunek lub inny, bardziej dopasowany do ich zainteresowań i predyspozycji.

Sprawdź studia z administracji

Jak wygląda przeniesienie się na inną uczelnię – krok po kroku?

Przeniesienie na inną uczelnię to proces, który może wydawać się skomplikowany, ale w rzeczywistości jest znacznie prostszy – wystarczy odpowiednio się do niego przygotować. Jakie powinny być kolejne kroki na drodze do zmiany ścieżki edukacyjnej? W pierwszej kolejności musisz złożyć formalne podanie o przeniesienie na inną uczelnię w dziekanacie odpowiednim dla nowych, wybranych przez siebie studiów. Należy dołączyć dokumentację edukacyjną, w tym kartę przebiegu studiów oraz zaświadczenie o statusie studenta z obecnej uczelni. 

Po złożeniu wniosku dziekanat rozpatruje Twoją sprawę. Na decyzję będziesz czekać od paru dni do kilku tygodni, w zależności od polityki danej uczelni. W Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego staramy się informować o wyniku weryfikacji w czasie możliwie najkrótszym. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku zostaniesz poinformowany o zasadach uzupełniania ewentualnych różnic programowych i możliwościach podjęcia dalszego kształcenia.

przeniesienie na inną uczelnię

Pisanie podania o przeniesienie na inną uczelnię

Proces składania podania o przeniesienie na inną uczelnię może wywoływać niepokój wśród studentów. Wiele osób obawia się, że nie potrafią prawidłowo sformułować wniosku lub nie wiedzą, jakie informacje trzeba w nim zawrzeć. Dlatego w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego udostępniamy gotowy wzór podania (znajdziesz go na: https://studia-online.pl/przeniesienie), który spełnia wymagania formalne naszej Uczelni. Dzięki temu masz pewność, że Twój wniosek będzie kompletny. Takie rozwiązanie pozwala na oszczędność czasu oraz ograniczenie stresu związanego z koniecznością samodzielnego sporządzenia dokumentu. Nasz wzór podania o przeniesienie jest opracowany w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić studentom cały proces. 

Sprawdź kierunek studiów magisterskich class=

Podanie o przeniesienie na inną uczelnię – uzasadnienie

Podanie o przeniesienie na inną uczelnię powinno zawierać nie tylko dane osobowe i informacje o obecnie odbywanych studiach, ale także uzasadnienie chęci przeniesienia, które jest kluczowym elementem wniosku. W argumentacji należy wyjaśnić, dlaczego zdecydowałeś się na zmianę uczelni. Może to być poszukiwanie nowego kierunku edukacji, zmiana miejsca zamieszkania czy niezadowolenie z jakości kształcenia na obecnej uczelni. Ważne, aby wyjaśnienie było szczere i odzwierciedlało Twoje prawdziwe motywy, co zwiększa szanse na pozytywne rozpatrzenie podania o przeniesienie na inną uczelnię. Uzasadnienie Twojej decyzji to zatem nic trudnego – wystarczy umieścić je w przeznaczonej do tego rubryce na wzorze podania.

Sprawdź studia psychologiczne

Przenieś się do WSKZ

Zmiana szkoły wyższej to szansa na znalezienie edukacji, która najlepiej odpowiada Twoim oczekiwaniom i aspiracjom. Z odpowiednim przygotowaniem i zrozumieniem procedur przeniesienie na inną uczelnię może stać się początkiem nowego, ekscytującego rozdziału w Twojej edukacji. Wykształcenie na wysokim poziomie da Ci z kolei szansę kreowania satysfakcjonującej, dochodowej kariery zawodowej w przyszłości. Zapraszamy do Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego, gdzie łączymy doświadczenie z nowoczesnymi metodami kształcenia. Jedyne, co musisz zrobić, aby do nas dołączyć, to wypełnić wniosek dostępny na stronie internetowej. My pomożemy Ci z resztą formalności – skontaktujemy się z Tobą i przeprowadzimy przez dalsze kroki. Przenieś się do nas i zyskaj szansę na rozwój!