Choć metody nauczania przez Internet zostały spopularyzowane przez sytuację związaną z globalną pandemią COVID-19, niektóre uczelnie w Polsce dużo wcześniej oferowały perspektywiczne kierunki studiów, które można zrealizować bez wychodzenia z domu. Do niedawna w ofercie można było spotkać jedynie studia podyplomowe, jednak od pewnego czasu studenci mogą zapisać się na studia magisterskie online. Taka forma kształcenia stała się dla studentów znacznie bardziej przystępna i elastyczna dzięki możliwości dostosowania tempa nauki do własnych potrzeb oraz zaoszczędzenia sporej ilości czasu oraz pieniędzy na dojazdach, jak ma to miejsce w przypadku klasycznego trybu stacjonarnego. Dlaczego studenci wciąż preferują naukę zdalną?
Rosnąca popularność studiów magisterskich online
Czasy, w których stacjonarny tryb nauczania jest zakazany z uwagi na panujące obostrzenia wynikające z zagrożenia COVID-19, minęły. Rok 2020 oraz 2021 był dla uczniów oraz prowadzących zajęcia wymagający pod względem dostosowania się do nowych realiów. Jak się jednak okazało, aktualnie dostępne technologie potrafią nie tylko zastąpić tryb stacjonarny, ale w wielu aspektach okazać się lepszym rozwiązaniem. Naukę zdalną docenili uczniowie, słuchacze, a także studenci, którzy zauważając ogromny potencjał w metodzie kształcenia przez Internet, chętnie zapisują się na studia magisterskie online, pomimo możliwości nauki w klasycznym trybie. Dlaczego?
Studia II stopnia online – dlaczego warto się na nie zapisać?
W ostatnim czasie tempo życia znacznie wzrosło, a globalny trend nieustannego rozwoju sprawił, że każdy bez względu na płeć, wiek czy status, jako wartość nadrzędną traktuje swój czas oraz wolność wyboru. Niezwykle istotnym aspektem życia stało się również oszczędzanie funduszy wszędzie tam, gdzie można ograniczyć niepotrzebne wydatki.
Odpowiedzią na potrzeby studentów na miarę obecnych czasów, są studia magisterskie online, dzięki którym osoby zainteresowane rozwojem i wzmocnieniem pozycji na rynku pracy, nie muszą iść na żadne kompromisy względem czasu, elastyczności oraz konieczności wydawania dodatkowych pieniędzy w celu zdobycia kolejnej ważnej w obecnych realiach wartości, jaką jest wiedza.
Magisterskie studia przez Internet – korzyści
Uczelnie wprowadzając do rozwijanej przez wiele lat oferty studiów podyplomowych online możliwość realizacji studiów II stopnia odpowiadają w ten sposób na aktualne potrzeby studentów. Nie muszą oni rezygnować ze swojego dalszego rozwoju z przyczyn rodzinnych, ekonomicznych czy ograniczeń zdrowotnych.
Efektywna i nowoczesna platforma dydaktyczna wykorzystywana w trakcie nauki pozwala:
- dopasować czas nauki do własnych potrzeb – studenci mogą realizować tematy znajdujące się w programie studiów o wybranych przez siebie porach, co pozwala w łatwy sposób pogodzić naukę z innymi obowiązkami,
- zaoszczędzić pieniądze oraz czas na dojazdach – WSKZ umożliwia studentom zdobycie tytułu zawodowego magistra bez konieczności dojeżdżania do placówki uczelni, co pozwala znacznie odciążyć portfel szczególnie w czasach wysokich cen paliwa,
- zdobywać wiedzę bez względu na miejsce zamieszkania – tę korzyść odczują przede wszystkim mieszkańcy mniejszych miejscowości, którzy nie mieli możliwości rozwoju i kształcenia w swojej okolicy,
- podjąć naukę osobom, które muszą przebywać w domu – nauka w domowym zaciszu ma wiele zalet, które odczują szczególnie mamy wychowujące dzieci, a także osoby posiadające pewnego rodzaju ograniczenia uniemożliwiające poruszanie się – dzięki studiom magisterskim online nie muszą rezygnować z dalszego rozwoju.
Co daje tytuł zawodowy magistra?
Realizacja studiów II stopnia online pozwala absolwentom nie tylko rozwinąć swoją wiedzę i umiejętności, którą później mogą wykorzystać w swojej pracy zawodowej. Osoby, które ukończyły studia drugiego stopnia mają większe szanse na znalezienie bardziej stabilnego zatrudnienia i wyżej opłacanego stanowiska. Przyszły pracodawca chętniej doceni nie tylko posiadane umiejętności i specjalistyczną wiedzę, ale również chęć rozwoju, co również może być przydatne na wybranym stanowisku.