W dzisiejszych czasach należy bardzo dobrze zastanowić się nad wyborem ścieżki zawodowej. Warto wybierać spośród kierunków studiów, które umożliwią znalezienie stabilnego i dobrze płatnego zatrudnienia z możliwością awansu i wspinania się po szczeblach kariery. Kluczowe jest również zapewnienie świadczeń zdrowotnych, składek i dodatkowych profitów. Takie możliwości daje zdobycie wykształcenia w zarządzaniu. Dzięki temu możliwa jest m.in. praca w korporacji bez doświadczenia, jeszcze na etapie studiów, jak i aplikowanie na wyższe stanowiska. Sprawdź, na czym polega ta praca i jak dostać pracę w korporacji.
Na czym polega praca w korporacji?
Korporacja to charakterystyczny rodzaj firmy i organizacji o określonej i rozbudowanej strukturze, która jest podzielona na określone działy. Każdy z działów odpowiedzialny jest za przeprowadzenie określonych działań i celów biznesowych, za których realizację odpowiadają specjaliści. Cele te ustala zarząd firmy, a na czele poszczególnych zespołów stoją managerowie zdający raporty i sprawozdania z wykonanych zadań.
Każda z osób pracująca na określonym stanowisku wykonuje czynności zgodnie z konkretnymi wytycznymi i procedurami. Efektywność realizacji tych czynności oceniana jest następnie na podstawie specjalnych wskaźników. Charakterystyczny dla pracy w korporacji jest też jasno określony zakres obowiązków i odpowiedzialności za wykonywaną pracę.
Praca w korporacji bez doświadczenia – czy to możliwe?
Tym, co wyróżnia specyfikę pracy w korporacji, jest możliwość pracy bez doświadczenia. W strukturach organizacyjnych tego typu firm przygotowywane są specjalne programy stażowe i praktyki, a także systemy opieki nad nowymi pracownikami ze strony bardziej doświadczonych osób.
Korporacje przygotowują też specjalne stanowiska juniorskie dla osób z niewielkim doświadczeniem, po których możliwe jest wspinanie się po szczeblach kariery w tej samej firmie. Taki rozwój zawodowy jest motywujący i pozwala jednocześnie nabywać doświadczenie w zakresie zarządzania oraz innych specjalistycznych dziedzin, w jakich funkcjonuje dana korporacja. Praca w korporacji bez doświadczenia i skorzystanie ze stażu bardzo często kończy się uzyskaniem oferty stałego zatrudnienia.
Specyfika pracy w korporacji – ścieżki kariery i możliwości awansu
W kwestii tego, na czym polega praca w korporacji, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych korzyści. To stabilne zatrudnienie w dużej firmie, której najczęściej nie grozi bankructwo ani znaczne pogorszenie kondycji. To oznacza natomiast stabilność zatrudnienia, zapewnienie ubezpieczenia zdrowotnego i innych świadczeń, a także udział w programach emerytalnych i dodatkowe profity w postaci pakietów sportowych czy wyjazdów integracyjnych. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zajrzyj tu.
Ponadto korporacja to możliwość regularnego wspinania się po szczeblach kariery w danym dziale, często do stanowisk kierowniczych. Możliwe są również elastyczne godziny pracy, a także wykonywanie zadań w trybie zdalnym.
Rozwój osobisty i szkolenia
Praca w korporacji to również szansa nieustannego rozwoju osobistego i udział w licznych warsztatach oraz organizowanych szkoleniach branżowych. To także wyjazdy na różne konferencje i spotkania, możliwość nawiązywania nowych kontaktów biznesowych i nabywania nowych umiejętności, co przekłada się na poszerzanie własnych kwalifikacji i budowanie doświadczenia zawodowego.
Networking i współpraca międzynarodowa
W ramach pracy w korporacji możliwy jest również networking, cenna wymiana doświadczeń i współpraca pomiędzy firmami, także na arenie międzynarodowej. To sprawia, że pracownik znacznie poszerza swoje horyzonty, a także może z czasem określić się co do konkretnej specjalizacji. To natomiast szansa na zwiększenie dochodów i swoich szans na rynku zawodowym.
Stabilne zatrudnienie, praca bez doświadczenia, liczne profity, a także dobre wynagrodzenie to najistotniejsze aspekty, jakie związane są z dobrą pracą. Pojawia się jednak pytanie, jak dostać pracę w korporacji. W tym celu warto wybrać “studia licencjackie Zarządzanie,, dostępne na platformie dydaktycznej Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego. Studia są zgodne z wymogami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 27 września 2018 r. w sprawie studiów (Dz. U. z 2021 r. poz. 661, z późn. zm).
Istnieje również możliwość realizacji studiów w oparciu o przepisy art. 85 ust. 1 pkt 2 w zw. z art. 75 ust. 1 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1668, z późn. zm). Podczas realizacji kształcenia student realizuje właściwy program i zdobywa wymaganą liczbę punktów ECTS. Pozwala to uzyskać tytuł licencjata i tym samym spełnić kryteria VI poziomu w Polskiej Ramie Kwalifikacji, co daje możliwość kontynuacji nauki zarówno w Polsce, jak i za granicą. Studia licencjackie Zarządzanie na WSKZ trwają 6 semestrów i można je zrealizować jednocześnie z podjęciem stażu lub pracy w korporacji, dzięki wygodnej formie nauki przy użyciu innowacyjnej platformy edukacyjnej.