Zaktualizowano dnia 17 marca 2021
Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-online.pl/kursy/4868083/studia/podyplomowe/nadzor-sanitarno-epidemiologiczny-w-zdrowiu-publicznym/src-BlogSanitarEpid
Zdrowie publiczne jest zmartwieniem wielu osób. Oczywiście inspekcja sanitarna działa, aby uchronić wszystkich od najpowszechniejszych zagrożeń epidemiologicznych, ale też przedsiębiorstwa ponoszą odpowiedzialność za dbałość o bezpieczeństwo. Dlatego wiele osób dokształca się w tej dziedzinie, aby mieć najświeższą wiedzę i kwalifikacje zawodowe, które pozwolą na podjęcie pracy w inspekcji sanitarnej. Dobrym pomysłem są Nadzór sanitarno-epidemiologiczny w zdrowiu publicznym studia online. Ten kierunek idealnie wpasowuje się w aktualne potrzeby rynku pracy. Jest on przeznaczony dla osób, które pracują w placówkach inspekcji sanitarnej, ale też dla osób, które z tą instytucją będą współpracować, a więc dla przedsiębiorców, inspektorów BHP, a nawet tych, którzy mają prowadzić zajęcia edukacyjne w kontekście zdrowia publicznego.
Studia podyplomowe na tym kierunku oferowane są choćby przez Wyższą Szkołę Kształcenia Zawodowego. Jest to Uczelnia spełniająca wymagania MNiSW, a zatem po jej ukończeniu z otrzymanym świadectwem, można starać się o pracę w dowolnym zakładzie pracy – między innymi w placówkach państwowych. Są to też kwalifikacje, które osobom już pracującym np. w inspekcji sanitarnej, mogą otworzyć drogę do awansu zawodowego. Bardzo istotny jest wybór nie tylko samego kierunku, ale i uczelni, która jest placówką renomowaną. Ogromną zaletą WKSZ jest też możliwość studiowania online. Choć Nadzór sanitarno-epidemiologiczny w zdrowiu publicznym obejmuje bardzo szeroki materiał do nauki, to zdecydowanie można go zrealizować przez Internet.
W ramach studiów prowadzone są zajęcia z różnych przedmiotów. Ich celem ma być nabycie umiejętności nie tylko sprawowania nadzoru nad bezpieczeństwem, zdrowiem publicznym i ochroną środowiska, ale też prowadzenie programów profilaktycznych, a nawet wdrażanie i koordynowanie programów tzw. oświaty zdrowotnej. Zatem materiał został tak przygotowany, aby nabyć wiedzę o profilaktyce chorób zakaźnych, ochronie środowiska, funkcjonowaniu nadzoru sanitarno-epidemiologicznego, uprawnieniach oraz przepisach prawnych, które je nadają czy też promocji zdrowia i bezpieczeństwie. Takie studia mają przygotować i inspektorów do pracy, i osoby, które z nimi będą współpracować, aby realizować te same cele.