Więcej na temat studiów znajdziesz na stronie kierunku Nadzór sanitarno-epidemiologiczny w zdrowiu publicznym.
W dobie pandemii wyraźnie widać jak ważna jest higiena i wprowadzenie pewnych ograniczeń. Osoby, które pracują w nadzorze sanitarno-epidemiologicznym mają dużo pracy. Jednak i przedsiębiorcy, którzy muszą spełniać nowe i wyśrubowane restrykcje, też muszą dostosować działanie firmy i pracowników do wymagań zapewniających bezpieczeństwo. Oznacza to, że dobrze jest uzupełnić swoją wiedzę, np. poprzez ukończenie Nadzór sanitarno-epidemiologiczny w zdrowiu publicznym kurs. Przyda się ona obu stronom. Zarówno osobom, które pracują w administracji publicznej – ich zadaniem jest sprawdzanie, czy inne placówki respektują odgórne zasady. Także osobom, które w swoim miejscu pracy chcą zapewnić wszystkim bezpieczne warunki.
Oczywiście są zakłady pracy, jak choćby placówki medyczne, firmy spożywcze, w tym usługi gastronomiczne, czy instytucje pożytku publicznego, gdzie normy są wyższe, a prawo bardziej precyzuje, jak dbać o takie miejsca. Aczkolwiek i w placówkach biurowych, w których nawet nie przyjmuje się petentów, również trzeba spełniać wymagania sanitarno-epidemiologiczne. Więc niemal w każdej branży przyda się wiedza o ochronie zdrowia publicznego. Jak można poszerzyć wiedzę i kwalifikacje z tej dziedziny?
Gdzie zapisać się na nadzór sanitarno-epidemiologiczny w zdrowiu publicznym kurs?
Najlepszym rozwiązaniem jest podjęcie studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego. Kierunek nadzór sanitarno-epidemiologiczny w zdrowiu publicznym jest dostępny w formie studiów online. Rekrutacja jest nadal otwarta, a więc jeśli interesują Cię te studia, możesz się na nie zapisać nawet dzisiaj. Zajęcia również odbywają się zdalnie, toteż nie musisz się martwić dojazdami na uczelnię i wolnym czasem, jaki trzeba by było na to przeznaczyć. Nauka zdalna to bardzo bezpieczne rozwiązanie, które pomaga zdobyć nową wiedzę do pracy zawodowej. Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego podlega MNiSW, a więc program nauczania przygotowany dla tego kierunku nauki jest zgodny z wymaganiami ministerstwa.
A czego konkretnie można się nauczyć na takich studiach? Nadzór sanitarno-epidemiologiczny to bardzo ważne zadanie, które musi być oparte o fachową wiedzę. Poznasz więc procedury, organizację przeprowadzania nadzoru w różnego rodzaju placówkach, a także informacje potrzebne do wdrażania i koordynowania programów edukacyjnych. Zatem są to studia dające kompleksową wiedzę, którą można wykorzystać na kilka sposobów. Z jednej strony pokazuje jak prowadzić kontrolę w ochronie zdrowia. Zaś z drugiej umożliwia przekazywanie tej wiedzy w ramach działalności edukacyjnej.