Master of Business Administration – co oznacza ten tytuł?

MBA_studia

Zarządzanie przedsiębiorstwem nie należy do łatwych zadań. Szczególnie w czasach, w których praktycznie w każdej branży nieustannie zachodzi wiele zmian pod kątem technologii, upodobań konsumentów czy oferowanych usług oraz produktów. Aby odnieść sukces w danym sektorze, należy posiadać umiejętności pozwalające nie tylko utrzymać swój biznes na rynku, ale przede wszystkim podejmować ważne decyzje generujące oczekiwaną przewagę gwarantującą sukces. MBA studia oferowane przez najbardziej prestiżowe uczelnie w Polsce nadal cieszą się dużym zainteresowaniem wśród biznesmenów, którzy chcą się rozwijać w zakresie kompetencji menedżerskich. Czym są więc studia MBA i co dają absolwentowi?

Master of Business Administration – definicja i geneza

MBA (Master of Business Administration) to nazwa studiów skierowanych do doświadczonych menedżerów oraz pracowników zatrudnionych na stanowiskach decyzyjnych, którzy wiedzą jak ukierunkować swoją ścieżkę zawodową.

Program studiów wywodzi się z amerykańskiego Harvardu, gdzie w latach. 50 ubiegłego wieku został wdrożony jako studia dzienne dla aktywnych oraz aspirujących biznesmenów. Zaimplementowane zagadnienia zostały konsultowane z przedsiębiorstwami, które odniosły sukces w swojej branży i mogły podzielić się pewnymi metodami oraz technikami ułatwiającymi podejmowanie kluczowych decyzji. W naszym kraju studia pojawiły się pod koniec lat 90. i do dziś cieszą się rosnącą popularnością wśród menedżerów i właścicieli firm.

Sprawdź kierunek studiów podyplomowych

Rozwój z zakresu business management

Studia wyróżniają się na tle innych bardzo rozbudowanym programem, który koncentruje się na rozwinięciu kompetencji coachingowych oraz praktycznych umiejętności związanych z prowadzeniem negocjacji, analizą finansową czy księgowością.

To kierunek o charakterze interdyscyplinarnym, który rozwija kompetencje z szeroko pojętego business managementu. Obejmuje zagadnienia z zakresu:

  • rachunkowości,
  • marketingu,
  • mentoringu,
  • psychologii biznesu,
  • polityki gospodarczej,
  • komunikacji w biznesie.

MBA studia – co dają?

Studia na tym kierunku nie tylko dostarczają słuchaczom interdyscyplinarnej wiedzy, która jest niezbędna do skutecznego zarządzania przedsiębiorstwem. Ukończenie studiów z zakresu Master of Business Administration umożliwia również:

  • wzmocnienie pozycję na rynku pracy,
  • poszerzenie możliwości rozwoju kariery zawodowej,
  • rozwinięcie posiadanych umiejętności oraz zdobycie nowej wiedzy przydatnej w efektywnym wypracowaniu przewagi konkurencyjnej na danym rynku.
MBA studia

Osoby posiadające dokument potwierdzający ukończenie tego prestiżowego programu studiów (dyplom MBA) mają znacznie większe szanse, aby podjąć zatrudnienie w dużych firmach, w których kandydaci mogą ubiegać się o wysokie stanowisko i wynagrodzenie. Ukończenie studiów MBA to także jeden z wymogów, aby móc zasiadać w radzie nadzorczej spółki z udziałem Skarbu Państwa.

Studia MBA online

Wychodząc naprzeciw potrzebom menedżerów, którzy chcą w dogodny sposób zdobyć dodatkową wiedzę i umiejętności, Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego przygotowała studia MBA online. Słuchacze mogą zrealizować program studiów w dogodnym miejscu i czasie, co jest szczególnie istotne w przypadku osób zatrudnionych na stanowiskach decyzyjnych, które często zmieniają miejsce pobytu i w ciągu dnia posiadają wiele zaplanowanych spotkań.

MBA studia – inwestycja w rozwój

Dla menedżerów, których interesują studia MBA cena jest bardzo atrakcyjna. Płatność może być rozłożona na 10 wpłat, dzięki czemu słuchacz nie obciąży swojego miesięcznego budżetu. Miesięczne czesne wynosi wówczas 820 zł.