Masz już wyniki matury? Czas na zapisy na studia!

kiedy-zapisy-na-studia

Czas, kiedy matura została już napisana i trwa oczekiwanie na wyniki to okres, któremu towarzyszy wiele emocji i pojawiających się pytań o przyszłość związaną z edukacją. Wiele osób decyduje się dziś na jednoczesne rozpoczęcie pracy zarobkowej i realizację studiów, co może być proste do wykonania, w przypadku zdecydowania się na studia przy pomocy innowacyjnej platformy dydaktycznej. Sprawdź, od kiedy zapisy na studia są możliwe, dlaczego nie warto zwlekać z wzięciem udziału w procesach rekrutacyjnych i co warto wiedzieć na ten temat.

Jak wygląda system rekrutacji – dokumenty potrzebne do zapisu na studia

Każda uczelnia ma swój indywidualny system rekrutacyjny i zasady związane z przyjmowaniem na studia. Niekiedy bywają to dość skomplikowane czynności, a liczba niezbędnych załączników jest spora. Jednak wcale nie musi tak być. W przypadku Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego niezbędne dokumenty można przesłać do siedziby uczelni.

Aby zapisać się na studia w WSKZ, wystarczy wypełnić stosowny formularz, kwestionariusz osobowy oraz podanie o przyjęcie na studia. Należy również dołączyć wyniki egzaminu maturalnego.

POSTAW NA WYGODNE W REALIZACJI STUDIA DOSTĘPNE NA PLATFORMIE DYDAKTYCZNEJ. WYBIERZ „STUDIA LICENCJACKIE WSKZ”!

Rekrutacja otwarta – co to oznacza?

Przeglądając ofertę studiów licencjackich na stronie internetowej Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego, można zauważyć, że przy nazwach poszczególnych kierunków studiów widnieje napis „Rekrutacja otwarta”. Oznacza to, że aktualnie prowadzone są zapisy na studia i możliwe jest składanie stosownych dokumentów.

Wiele uczelni, w tym WSKZ oferuje kandydatom elastyczne daty rozpoczęcia studiów i wydłużony okres rekrutacji, który obejmuje również ewentualną maturę poprawkową. To korzystna opcja dla osób, które zastanawiają się, od kiedy zapisy na studia są możliwe. Jednak jeżeli jesteśmy zdecydowani na dany kierunek kształcenia, nie warto zwlekać ze złożeniem stosownych dokumentów. Dopełnienie formalności rekrutacyjnych to gwarancja, że nie przegapimy kluczowych terminów, a przypadku ewentualnych braków w dokumentacji, będzie odpowiednia ilość czasu na ich poprawienie czy też doprecyzowanie wszelkich niejasności

Elastyczne i dłuższe terminy rekrutacji na studia licencjackie w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego to również ogromna szansa na rozpoczęcie nauki dla osób, które nie dostaną się na studia w wymarzonych uczelniach. W takim przypadku wciąż możliwe jest podjęcie nauki na studiach na preferowanym kierunku, nie tracąc roku lub bez konieczności wyboru innego kierunku, który u danej osoby budzi mniejsze zainteresowanie. Koniecznie sprawdź ciekawe propozycje kierunków.

Kiedy zapisy na studia?

Większość zapisów na studia jest możliwa jeszcze przed uzyskaniem wyników matur. Warto pamiętać, że nie należy zwlekać z tym działaniem także ze względu na fakt, że niektóre kierunki są bardzo popularne i ilość miejsc jest ograniczona. Jest tak zwłaszcza w przypadku, gdy widnieje informacja, że rekrutacja jest otwarta.

Jeśli chcesz zacząć naukę na wymarzonym kierunku w wygodny sposób lub jednocześnie planujesz realizować pracę zarobkową, wybierz studia licencjackie WSKZ zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki. To m.in. wybór spośród takich kierunków jak:

  • Administracja,
  • Pedagogika,
  • Finanse i rachunkowość,
  • Logistyka,
  • Bezpieczeństwo wewnętrzne,
  • Media i marketing z komunikacją wizerunkową,
  • Cyberbezpieczeństwo,
  • Kryminologia,
  • Psychologia marketingu, reklamy i mediów,
  • Zamówienia publiczne,
  • Prawo w biznesie.
zapisy-na-studia

Oferta studiów licencjackich WSKZ ciągle się poszerza. Wszystkie studia licencjackie realizowane są zgodnie z wymogami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 27 września 2018 r. w sprawie studiów (Dz. U. z 2021 r. poz. 661, z późn. zm). Istnieje również możliwość realizacji studiów w oparciu o przepisy art. 85 ust. 1 pkt 2 w zw. z art. 75 ust. 1 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1668, z późn. zm). Po ukończeniu studiów absolwent uzyskuje kwalifikacje na poziomie VI stopnia Polskiej Ramy Kwalifikacji, dzięki czemu tytuł oraz nadane kwalifikacje są uznawane w całej UE. Podczas realizacji kształcenia student realizuje właściwy program i zdobywa wymaganą liczbę punktów ECTS.

Zaktualizowano dnia 18 lipca 2024