Kosmetologia nowoczesna i kosmetologia estetyczna – studia nadal popularne

kosmetologia estetyczna studia

Popularyzacja zdrowego trybu życia, rosnąca świadomość własnej urody i ciała, a także szybki rozwój przemysłu kosmetycznego sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na zabiegi z zakresu kosmetologii. Tego typu działania mają najczęściej poprawić kondycję skóry twarzy, jednak klienci zaczynają dbać również o inne partie ciała. Taki stan rzeczy znacznie wpływa na wzrost popularności kierunków studiów podyplomowych z zakresu kosmetologii, które pozwalają absolwentom rozwijać się zawodowo w tej niezwykle perspektywicznej branży. Dla osób, które interesuje kosmetologia nowoczesna oraz kosmetologia estetyczna, studia podyplomowe będą świetnym wyborem nie tylko ze względu na rozbudowany program nauczania, ale również możliwość nauki z każdego miejsca posiadającego dostęp do Internetu.

Czym jest kosmetologia nowoczesna?

Wyniki badań z obszaru nauk biomedycznych wskazują na pięć czynników mających duży wpływ na skuteczność zabiegu kosmetycznego. Nowoczesne podejście do kosmetyki oraz kosmetologii preferuje całościowe spojrzenie, które bazuje na wykorzystaniu:

 • kosmetyków,
 • suplementów,
 • diety,
 • ruchu,
 • detoksykacji.

W tym ujęciu dopiero zastosowanie wszystkich powyższych aspektów sprawia, że zabiegi przynoszą pożądane efekty, które nie tylko utrzymują się w czasie, ale również pozwalają aktywnym składnikom preparatów wykazać optymalne działanie.

Nowoczesna kosmetologia opiera się na założeniu, że istotny wpływ na skuteczność zabiegów ma przeorganizowanie stylu życia w taki sposób, aby różnego rodzaju działania kosmetyczne były uzupełnieniem zdrowego trybu i stanowiły jeden z jego elementów.

Czym zajmuje się kosmetologia estetyczna?

Kosmetologia estetyczna to z kolei szeroka dziedzina dermatologii, której głównym celem jest leczenie oraz pielęgnacja skóry, włosów oraz paznokci. Należy zaznaczyć, że pomimo podobieństwa w nazewnictwie i często mylonych ze sobą pojęciach, znacznie różni się ona od chirurgii plastycznej. W kosmetologii estetycznej wykorzystuje się wiele różnych narzędzi, które są nieinwazyjne. Mowa w szczególności o:

 • specjalistycznych urządzeniach służących do wykonywania zabiegów poprawiających kondycję skóry, włosów oraz paznokci,
 • kosmetykach oraz innych naturalnych środkach kosmetycznych,
 • zaleceniach treningowych,
 • wdrożeniu diety,
 • wiedzy medycznej z zakresu dermatologii, rehabilitacji oraz prawidłowego odżywiania.
kosmetologia estetyczna studia

Rosnąca popularność studiów podyplomowych z zakresu kosmetologii

Ze względu na wpływ zabiegów oraz środków kosmetycznych na zdrowie pacjentów, podstawą ich wykonywania jest odpowiednie przygotowanie merytoryczne kosmetologów. Muszą oni posiadać interdyscyplinarną wiedzę z zakresu pielęgnacji skóry i profilaktyki przeciwstarzeniowej, ale również fizykoterapii w pielęgnacji twarzy oraz ciała.

Kosmetologia estetyczna studia

Aspirujący kosmetolodzy nie muszą jednak decydować się na wieloletnie i skomplikowane studia stacjonarne, aby zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy w zawodzie. Nieustannie rosnącą popularnością cieszą się podyplomowe studia kosmetologiczne, które pozwalają w łatwy sposób zdobyć umiejętności niezbędne do podjęcia pracy w wielu miejscach oferujących rozwój oraz wysokie wynagrodzenie.

Mowa w szczególności o:

 • gabinetach kosmetycznych,
 • klinikach zdrowia,
 • studiach urody,
 • salonach odnowy biologicznej,
 • salonach SPA&wellness.
Sprawdź kierunek studiów podyplomowych

Studia podyplomowe kosmetologia online

Studia podyplomowe przygotowane przez Wyższą Szkołę Kształcenia Zawodowego pozwalają zdobyć wiedzę w zakresie nowoczesnych i coraz popularniejszych zabiegów kosmetologicznych pomagających zwalczać rozstępy, cellulit czy nadmiar tkanki tłuszczowej. Słuchacze zapoznają się z informacjami m.in. z zakresu dermatologii klinicznej, mezoterapii, biorewitalizacji skóry czy z wiadomościami dotyczącymi nagłych sytuacji, jakie mogą wystąpić w gabinecie kosmetologa oraz sposobów odpowiedniej reakcji.

Więcej informacji na temat kierunku znajdziesz na stronie Kosmetologia studia.