Gdzie może pracować absolwent kierunku Bezpieczeństwo narodowe?

bezpieczeństwo narodowe

Bezpieczeństwo jest procesem, w którym jego struktura podlega dynamicznym zmianom spowodowanych wieloma czynnikami – np. sytuacją geopolityczną na świecie. Bezpieczeństwo narodowe to kierunek studiów podyplomowych chętnie wybierany przez osoby, które aktualnie pracują lub chcą podjąć zatrudnienie w instytucjach związanych z dbaniem o aspekty bezpieczeństwa naszego kraju. Ze względu na coraz większą liczbę stanowisk przeznaczonych dla osób posiadających odpowiednie umiejętności i wiedzę, słuchacze decydują się na studia podyplomowe z tego zakresu z uwagi na możliwość perspektywicznego zatrudnienia oraz szeroki wybór pod kątem poprowadzenia swojej ścieżki zawodowej. W jakich miejscach mogą podjąć pracę absolwenci Bezpieczeństwa narodowego?

Studia Bezpieczeństwo narodowe – nauka przez Internet

Wychodząc naprzeciw wymaganiom rynku pracy oraz zapotrzebowaniu na pracowników sektora związanego z bezpieczeństwem narodowym, Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego przygotowała studia podyplomowe Bezpieczeństwo narodowe. Co więcej, Uczelnia dostosowując się do aktualnych trendów pod kątem form kształcenia, umożliwia zrealizowanie tego kierunku za pośrednictwem Internetu.

Sprawdź kierunek studiów podyplomowych

W trakcie nauki wykorzystywana jest platforma dydaktyczna, na którą słuchacze mogą logować się o dowolnych porach w celu zapoznania się z materiałami dydaktycznymi. Dzięki temu słuchacze mogą zaoszczędzić pieniądze i czas na dojazdach, co ma miejsce w przypadku klasycznej nauki stacjonarnej, a także dostosować tempo nauki do własnych potrzeb.

Bezpieczeństwo narodowe przedmioty

Bezpieczeństwo narodowe studia w swoim programie zawierają przedmioty, które pozwolą zdobyć wiedzę oraz umiejętności z ogólnego charakteru bezpieczeństwa narodowego, szczególnie jeżeli chodzi o prowadzenie szczegółowych analiz zagrożeń bezpieczeństwa czy budowaniem strategii w kontekście zapobiegania, przeciwdziałania i odpowiedniego reagowania na wypadek sytuacji kryzysowych. Słuchacze zapoznają się z takimi tematami, jak m.in.:

  • bezpieczeństwo zewnętrzne,
  • prawo karne i postępowanie karne,
  • bezpieczeństwo informacyjne,
  • polityka migracyjna i azylowa,
  • zarządzanie kryzysowe i stany nadzwyczajne,
  • współczesne problemy i rodzaje terroryzmu.
bezpieczeństwo narodowe

Praca po bezpieczeństwie narodowym

Najpopularniejszymi ścieżkami zawodowymi, które obierane są przez absolwentów kierunku Bezpieczeństwo narodowe są służby mundurowe (Straż Graniczna, Policja, Wojsko, Ochrona Kolei) bądź służby specjalne (Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Centralne Biuro Antykorupcyjne, Biuro Bezpieczeństwa Narodowego). To jednak nie wszystkie możliwości dla osób, które ukończą studia podyplomowe z tego zakresu, ponieważ są oni merytorycznie przygotowywani również do pracy w placówkach straży gminnej lub miejskiej.

Zainteresowanie zatrudnieniem absolwentów kierunku Bezpieczeństwo narodowe wykazuje również wiele przedmiotów gospodarczych, w których najczęściej poszukiwani są specjaliści do spraw bezpieczeństwa. Osoby są przygotowane także do pracy w komórkach bezpieczeństwa np. przy portach morskich, lotniczych lub dworcach kolejowych w największych miastach.