Zaktualizowano dnia 17 marca 2021
Czasy, w których dawno ukończone studia muszą dyktować ścieżkę zawodową aż do emerytury, odeszły w zapomnienie. Nieustanny postęp technologiczny sprawia, że oprócz sfer związanych z rozrywką, w błyskawicznym tempie rozwijają się również obszary związane z edukacją i zdobywaniem niezbędnej wiedzy. Dynamicznie zmieniający się rynek pracy sprawia natomiast, że aby być aktywnym zawodowo i stale się rozwijać, warto być elastycznym pod względem posiadanych kompetencji. Wybierając kierunek Dogoterapia kwalifikacje oraz niezbędną wiedzę można zdobyć wybierając studia na Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego.
Renomowana i uznana przez MEN oraz MNiSW placówka od ponad 20 lat umożliwia podnoszenie kwalifikacji i zdobywanie wiedzy osobom, które niezależnie od wieku chcą się rozwijać, a przede wszystkim być aktywne zawodowo. Dzięki nauczaniu w formie samokształcenia przez Internet, zdobywanie wiedzy i udokumentowanych kwalifikacji nie było jeszcze tak proste. Na czym to polega? Studia realizowane są za pomocą intuicyjnej platformy e-learningowej. Słuchacze po zalogowaniu się na nią otrzymują dostęp do niezbędnych materiałów, które umożliwiają realizację kolejnych tematów w toku nauczania. Ogromną zaletą jest możliwość dostosowania tempa przyswajania wiedzy do własnych możliwości. Słuchacze nie mają z góry narzuconych godzin logowania na wykłady i w celu realizacji danego tematu. Dzięki temu mogą w łatwy sposób pogodzić naukę z innymi obowiązkami i pracą. Gdzie mogą znaleźć ją osoby, które wybiorą kierunek Dogoterapia?
Studia na tym kierunku są przeznaczone dla osób, które posiadają już lub chcą zdobyć przygotowanie pedagogiczne. Jeżeli zainteresowany słuchacz nie posiada takiego zaplecza, WSKZ umożliwia zapisanie się na dwa kierunki jednocześnie. Wielkim plusem jest 50-procentowy rabat udzielany na kierunek związany z przygotowaniem pedagogicznym. Korzystna oferta sprawia, że Dogoterapia to studia umożliwiająca zdobycie dodatkowych kwalifikacji także osobom, które wcześniej uczyły się lub pracowały w zupełnie innej dziedzinie.
Zdobytą wiedzę absolwenci mogą wykorzystać w swojej ścieżce zawodowej na wiele sposób. Dogoterapia może być bowiem wykorzystywana w wielu schorzeniach. Terapia przy pomocy czworonogów znajduje swoje stosowanie w leczeniu m.in. depresji, choroby Parkinsona, choroby Alzheimera, autyzmu i wielu innych. Szczególnie sprawdza się w psychoterapiach dzieci i młodzieży, jednak zastosowanie leczenia w towarzystwie psów wpływa pozytywnie na przebieg leczenia również u osób dorosłych.