Zaktualizowano dnia 4 września 2024
Po ukończeniu studiów licencjackich wielu studentów staje przed wyborem zarówno pod względem kontynuacji nauki, jak i wyboru swojej ścieżki zawodowej. Popularnym dylematem jest wówczas to, czy po studiach licencjackich można iść na dowolne studia magisterskie. Na naszej Uczelni możesz zapisać się na każdy kierunek – bez względu na to, czy jesteś jego absolwentem na I stopniu. Zobacz, który z nich okaże się dla Ciebie idealnym wyborem!
Studia magisterskie niestacjonarne – częsty wybór studentów
Trwające 3 lata studia licencjackie lub 3,5-letnie studia inżynierskie mogą utwierdzić studenta w przekonaniu o trafnym wyborze podjęcia ścieżki edukacyjnej lub sprawić, iż podejmie on naukę na zupełnie innym kierunku. Często absolwenci studiów I stopnia potrzebują zrobić sobie także przerwę wynikającą z podjęcia pracy czy braku pewności dotyczącej kontynuacji nauki.
Jeśli student podejmie słuszną decyzję o kontynuacji nauki, wybór często pada na niestacjonarne studia magisterskie, które nie wymagają codziennego stawiania się na zajęciach czy wykładach. Okazują się idealnym rozwiązaniem w przypadku:
- podjęcia pracy zawodowej;
- założenia rodziny;
- realizacji swojego hobby.
W wielu przypadkach student nie ma więc możliwości, aby dostosować swoją codzienność do planu zajęć narzuconego przez uczelnię. Wielu z nich nie jest jednak do końca pewna, czy po studiach licencjackich można iść na dowolne studia magisterskie, nawet te realizowane w trybie niestacjonarnym.
Studia magisterskie – wygodne i elastyczne
Wychodząc naprzeciw potrzebom studentów, którzy chcą kontynuować naukę z większą swobodą, nasza Uczelnia przygotowała studia magisterskie dostępne dla wszystkich absolwentów studiów I stopnia. Co więcej, ma stały dostęp do pomocy naukowych znajdujących się na indywidualnym koncie na platformie, co pozwala w każdym momencie wracać do ważnych informacji i dostosować tempo nauki do własnych potrzeb, a także w łatwy sposób pogodzić naukę z pracą oraz innymi obowiązkami.
Lista korzyści jest jednak znacznie dłuższa i warto wymienić przede wszystkim możliwość:
- dołączenia w dowolnym momencie, nawet w trakcie trwania roku akademickiego;
- realizacji kilku kierunków równolegle;
- nauki na Uczelni z ponad 20-letnim doświadczeniem, która dba o wysoką jakość kształcenia.
Tryb kształcenia, w którym nie trzeba codziennie dojeżdżać na uczelnię, sprawdzi się więc świetnie w przypadku:
- rodziców wychowujących dzieci;
- osób zapracowanych, z dynamicznie zmieniającym się grafikiem;
- miłośników podróży, którzy mogą połączyć swoją pasję z nauką;
- osób mieszkających w mniejszych miejscowościach, które nie posiadają w swojej okolicy możliwości kształcenia na co dzień w placówce.
Czy po studiach magisterskich można iść na studia II stopnia?
Podjęcie studiów II stopnia rozważają nie tylko absolwenci studiów licencjackich lub inżynierskich. Ambicje do zawodowego rozwoju oraz wzmocnienia swojej pozycji na rynku pracy sprawiają, że coraz więcej osób zastanawia się, czy po studiach magisterskich można iść na studia II stopnia jeszcze raz. Oczywiście – w rekrutacji mogą wziąć udział również osoby, które uzyskały już tytuł magistra i chcą zdobyć dodatkową wiedzę oraz umiejętności.
Studia magisterskie – kierunki, na które można zapisać się po innych studiach
Praktykowany w naszym kraju system boloński, czyli dwustopniowy, daje możliwość studentom wyboru innego kierunku niż na studiach licencjackich. Dzięki temu możliwe jest zdobycie unikalnego zestawu umiejętności oraz wiedzy z dwóch dziedzin. Łączenie różnych kierunków studiów zwiększa również szanse na znalezienie atrakcyjnego zatrudnienia, gdyż poszerza krąg zawodów, które można wykonywać z uwagi na posiadane przygotowanie.
Studia magisterskie – bogata oferta naszej Uczelni
Znalezienie wymarzonego kierunku, który pozwoli zdobyć pożądane wykształcenie, znacznie ułatwia bogata oferta naszej Uczelni. Wśród dostępnych studiów II znajduje się m.in.:
- Administracja – to idealny kierunek dla studentów, którzy chcą zdobyć przygotowanie do pracy w strukturach administracji państwowej i samorządowej; program studiów pozwala uzyskać szeroką wiedzę na temat funkcjonowania instytucji, a także zdobyć umiejętności do wykonywania funkcji urzędniczych i menedżerskich;
- Kryminologia (z elementami kryminalistyki) – okaże się świetnym wyborem dla studentów, którzy wiążą swoją karierę zawodową z pracą w wymiarze sprawiedliwości i chcą podjąć zatrudnienie związane z rozpoznawaniem i analizowaniem przestępczości;
- Bezpieczeństwo wewnętrzne – studia magisterskie, które pozwalają zrozumieć mechanizmy działania służb mundurowych, dlatego okażą się idealną ścieżką edukacyjną dla aspirujących funkcjonariuszy oraz pracowników agencji zajmujących się obronnością i bezpieczeństwem.
Zobacz więcej propozycji dla zapracowanych w naszym artykule „Studia magisterskie. Kierunki, które łatwo połączyć z pracą”.
Jeśli zastanawiałeś się, czy po studiach licencjackich można iść na dowolne studia magisterskie, teraz już wiesz, że podejmując kształcenie na naszej Uczelni, zrealizujesz swoje plany bez żadnych ograniczeń. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat każdego kierunku? Wszystkie informacje prezentuje oferta studiów magisterskich na studia-online.pl.