Przedsiębiorstwa zajmujące się wytwarzaniem oraz przesyłaniem energii mają realny wpływ na gospodarkę kraju. W ostatnich latach można zauważyć dynamiczny rozwój branży energetycznej, szczególnie w dziedzinie odnawialnych źródeł energii. Z uwagi na coraz większą ilość przedsiębiorstw w tej gałęzi biznesu, wielu właścicieli firm oraz osób na stanowiskach decyzyjnych postanawia rozwijać swoją wiedzę przydatną w wypracowaniu przewagi konkurencyjnej oraz w poprawie ogólnych wyników uzależnionych od efektywności zarządzania. Dla osób pracujących w niezwykle przyszłościowej branży, jaką jest energetyka studia MBA pozwalają zdobyć interdyscyplinarną wiedzę przydatną do rozwoju umiejętności menedżerskich w tym zakresie.
Polityka energetyczna – zmiany wymagające rozwoju wiedzy
W lutym 2021 r. Rada Ministrów zatwierdziła Politykę Energetyczną Polski do 2040 r. W nowym dokumencie strategicznym znajdują się kierunki rozwoju dla tego sektora oraz wskazówki m.in. dla przedsiębiorców w zakresie transformacji polskiej gospodarki, którzy powinni zmienić politykę swojej firmy i dążyć do niskoemisyjności. Omawiana w dokumencie transformacja wymaga zatem od menedżerów i osób zatrudnionych na stanowiskach decyzyjnych zmiany w zarządzaniu firmą na wielu płaszczyznach. MBA studia są tworzone w taki sposób, aby słuchacz poznał najważniejsze mechanizmy mające wpływ na efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem, także w wyniku energetycznych zmian rynkowych.
Energetyka studia MBA
Z uwagi na to, że aspekty menedżerskie i zarządcze są niezwykle istotne w branży energetycznej, Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego przygotowała kierunek, który łączy klasyczny program MBA ze studiami poświęconymi energetyce jako dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych. Dzięki temu słuchacz nie tylko zapozna się z elementarną wiedzą dotyczącą szeroko pojętego zarządzania, ekonomii czy rachunkowości, ale również pozna zagadnienia związane stricte z energetyką.
Studia podyplomowe Energetyka pozwolą przygotować słuchaczy w zakresie prawa energetycznego, specyfiki rynku energii, a także nowoczesnych narzędzi informatycznych wykorzystywanych w energetyce w celu usprawniania wielu procesów. Dodatkowo program uwzględnia również pojęcie energetyki innowacyjnej, ekonomii energii, a także zarządzania sprzedażą i marketingiem w tej branży. Dzięki temu absolwenci posiadają interdyscyplinarną i zarazem niezwykle przydatną wiedzę w zarządzaniu przedsiębiorstwem energetycznym, które realnie może wpłynąć na poprawę kondycji firmy.