Studia podyplomowe Polityka społeczna

specjalista polityki społecznej wykonuje swoją pracę

Więcej na temat studiów znajdziesz na stronie kierunku Polityka społeczna.

Polityka społeczna to bardzo ważny aspekt życia publicznego. Dlatego też w każdym kraju tworzone są organizacje rządowe, jak i pozarządowe, które wspierają działanie społeczeństwa. W Polsce do głównych instrumentów pomocy należą Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej. Jednak są też inne placówki administracji publicznej, jak i instytucje pozarządowe, które zajmują się realizowaniem ustalonej polityki społecznej. Chcesz realizować się zawodowo w wyróżnionych miejscach? Do wykonywania pracy potrzebujesz konkretnych kwalifikacji z zakresu organizacji życia publicznego.

Kto powinien zapisać się na studia podyplomowe Polityka społeczna?

Przede wszystkim wyszczególnione kwalifikacje przydadzą się osobom pracującym w roli urzędnika państwowego lub starającym się o taką posadę, ale nie tylko. Specjalistycznych kompetencji wymaga się też od osób pracujących w centrach wsparcia rodziny czy opieki. A nawet nowopowstałych centrach interwencji kryzysowej. Można nawet powiedzieć, że i w firmach, które przekazują datki lub świadczą usługi na rzecz potrzebujących, przydatny będzie pracownik z ukierunkowaną wiedzą.

Co to oznacza dla Ciebie? Jeśli już pracujesz w jednym z wymienionych miejsc lub też potrzebujesz specjalistycznej wiedzy o działaniu polityki społecznej i jej realizowaniu, możesz zapisać się na studia podyplomowe Polityka społeczna. Jest to świetny sposób na podniesienie wiedzy z tej dziedziny. Możesz szczegółowo dowiedzieć się, jak powinna działać dobrze prowadzona polityka społeczna, jakie są jej cele, ale też jakie są metody realizacji postawionych celów.

Podczas studiów omawia się pracę pracowników socjalnych w różnych instytucjach pomocy społecznej lub interwencji kryzysowej. Możesz też zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi etycznego postępowania w pracy. Realizowany materiał studiów rozwija m.in. umiejętności w ramach prowadzenia postępowania administracyjnego. Zwłaszcza osobom, które planują pracować w administracji publicznej lub dziale administracji placówki niepublicznej, bardzo się ona przyda do wykonywania codziennych obowiązków. Z drugiej strony, wiele innych instytucji współdziała z administracją publiczną, więc dobrze jest mieć pojęcie, jak załatwić tzw. sprawy urzędowe.

Studia podyplomowe Polityka społeczna – gdzie rozpocząć naukę?

Kierunek Polityka społeczna możesz studiować w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego. Jest to Uczelnia spełniająca wymagania programowe MNiSW oraz MEN, toteż jest odpowiednim miejscem do nabycia wiedzy zarówno dla osób pracujących w administracji publicznej, jak i w prywatnych firmach. Ogromną zaletą studiów na tej Uczelni jest możliwość studiowania online. Daje to możliwość realizacji studiów również osobom pracującym. To aktualnie najwygodniejsza metoda na poszerzenie wiedzy i zdobycie nowych kwalifikacji, bowiem pozwala samodzielnie ułożyć harmonogram zajęć bez żadnych zmian w jakości kształcenia.