Więcej na temat studiów znajdziesz na stronie kierunku Ochrona zdrowia.
Choć czasy długich kolejek do lekarzy nie odeszły w zapomnienie, należy przyznać, że jesteśmy świadkami wielu organizacyjnych zmian w kontekście ochrony zdrowia. Szczególnie w momencie, kiedy swoją popularność odnotowują prywatne placówki medyczne świadczące usługi zapobiegania, leczenia i ochrony tego, co w życiu najważniejsze. Aktualnie benefit w postaci prywatnej opieki medycznej dla pracowników od pracodawcy jest standardem i ogromnym ułatwieniem korzystania z usług medycznych na co dzień. W związku z tym, pojawia się coraz więcej placówek prywatnych oraz publicznych, które poszukują osób do kadr zarządzających, administracyjnych i organizacyjnych. Żeby zdobyć niezbędną wiedzę z tego zakresu nie trzeba kończyć długich i skomplikowanych studiów. Wybierając kierunek Ochrona zdrowia kwalifikacje i dodatkowe umiejętności zdobyć można na WSKZ.
Kwalifikacje bez wychodzenia z domu
Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego to renomowana placówka z 20-letnim doświadczeniem na rynku. Szeregi uczelni uznanej przez MEN oraz MNiSW zasila kadra ponad 200 wykwalifikowanych wykładowców, którzy czuwają nad przebiegiem perspektywicznych kierunków studiów. Jednym z nich jest Ochrona środowiska, który może być zrealizowany w trybie samokształcenia przez Internet. Oznacza to, że słuchacze mogą zdobyć kwalifikacje z tego zakresu nie wychodząc z domu. Wszystko za sprawą bardzo przejrzystej i prostej platformy e-learningowej, za pośrednictwem której słuchacze zapoznają się z materiałami dydaktycznymi, umożliwiającymi realizację konkretnego tematu z programu studiów.
Ochrona zdrowia – kwalifikacje dla absolwentów studiów wyższych
Forma e-learningu nie jest traktowana już jako ciekawostka, ale jako efektywna alternatywa dla tradycyjnej formy kształcenia w placówkach stacjonarnych, do których dostęp – szczególnie w czasie pandemii koronawirusa – jest ograniczony. Jednak forma ta jest świetnym rozwiązaniem nie tylko w trakcie trwania pandemii. Zdalne kształcenie świetnie sprawdzi się w przypadku osób, które:
- mieszkają w mniejszych miejscowościach, gdzie nie ma możliwości kształcenia w wybranym kierunku,
- są rodzicami i chcą jak najwięcej czasu spędzać w domu, aby dbać o bezpieczeństwo swoich pociech,
- chcą oszczędzić czas i pieniądze na dojazdach,
- dbają o swoje bezpieczeństwo i nie chcą narażać się na kontakty z innymi słuchaczami w trakcie pandemii COVID-19,
- chcą dostosować tempo nauki do indywidualnych preferencji.
Absolwenci, oprócz ogromnej dawki przydatnej wiedzy, otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych, które jest zgodne ze standardami MNiSW. Warto zaznaczyć, że dokument ten jest równorzędny z ukończeniem studiów w klasycznej, stacjonarnej formie i nie zawiera informacji o wybranym trybie edukacji.