Zaktualizowano dnia 17 marca 2021
Więcej informacji na temat studiów znajdziesz na stronie: https://studia-online.pl/kursy/4868095/studia/podyplomowe/transport-i-spedycja-certyfikat-kompetencji-zawodowych-w-drogowym-transporcie-rzeczyosob/src-BlogTransport
Do prowadzenie własnej firmy transportowej potrzebny jest szereg uprawnień. Obecnie wymagany jest też certyfikat kompetencji zawodowych w drogowym transporcie rzeczy/ osób. Liczne regulacje, które obowiązują w firmach transportowych, mają zapewnić, że przewóz towarów lub osób będzie świadczony w bezpieczny sposób. Chcesz zdobyć takie uprawnienia i konkretną wiedzę o funkcjonowaniu przedsiębiorstw transportowych? Zapisz się na Studia podyplomowe Transport i spedycja certyfikat kompetencji zawodowych w drogowym transporcie rzeczy/osób.
W ramach studiów na tym kierunku możesz uzyskać pożądany certyfikat kompetencji zawodowych w drogowym transporcie rzeczy/osób. Ukończenie tych studiów wystarczy, abyś nabył wiedzy potrzebnej do samodzielnego prowadzenia firmy transportowo-spedycyjnej lub podjął pracę w takim przedsiębiorstwie. Studia podyplomowe są świetnym sposobem podniesienia kwalifikacji zawodowych dla osób, które mają już ukończone studia wyższe, ale chcą poszerzyć swoje kwalifikacje na innym kierunku.
Takie studia wraz z możliwością uzyskania certyfikatu oferuje Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego. Zaletą tej Uczelni jest oferowanie studiów online. Studia przez Internet są tak samo ważne, jak tradycyjne, ponieważ na WSKZ studiujesz zgodnie z wymaganiami stawianymi przez MNiSW. Daje Ci to pewność, że studiowanie na tej Uczelni gwarantuje szeroki zakres wiedzy, a uzyskane uprawnienia będą niezwykle wartościowe.
Podczas studiów przekazywana jest wiedza związana z pracą przedsiębiorstwa transportowego. Jednak trzeba się przygotować na wiele zajęć z zakresu prawa. Są to między innymi prawo cywilne, które omawia rodzaje umów czy nawet formy negocjacji, prawo handlowe wraz z obowiązkami, jakie spoczywają na przewoźnikach, a także prawo podatkowe. Oczywiście rozliczeniem podatków może zająć się księgowy lub wynajęte biuro rachunkowe, ale warto i samemu znać podstawy i wiedzieć skąd się bierze dany podatek czy opłata drogowa. Ważne jest też samo zarządzanie przedsiębiorstwem i jego finansami. Rynek transportowy jest też dość mocno regulowany, a więc musisz poznać zasady dostępu do rynku, jak choćby rodzaje licencji czy rodzaje i stawki opłat w transporcie. Studia dają naprawdę szeroką wiedzę, podaną w przystępny sposób.