Zaktualizowano dnia 22 marca 2021
Problemy w rodzinie czy w pracy często obciążają psychicznie wiele osób. Stres bywa tak wielki, że odbiera zdrowy rozsądek i ukazuje ludzkie słabości. Konsekwencje nieprzyjemnych sytuacji życiowych mogą być bardzo niebezpieczne, szczególnie dla ludzi, którzy nie radzą sobie z emocjami. Wówczas lekarstwem nie jest tłumienie w sobie marginalnych emocji, nadużywanie alkoholu lub udawanie innego zachowania. Prędzej czy później wyniszczy to człowieka, wprowadzając jeszcze większy niepokój, nerwicę, a nawet strach. Jedynym słusznym wyjściem z sytuacji jest skorzystanie z pomocy specjalisty, który na co dzień zajmuje się psychoterapią.
Zadaniem psychoterapeuty jest przywrócenie równowagi psychicznej i wspieranie w ciężkich chwilach swoich pacjentów. A tu trzeba przyznać, że jest ich dzisiaj naprawdę wielu. Dotyczy to zarówno osób nie radzących sobie ze stresem w pracy, mających kłopoty komunikacyjne wśród kolegów i koleżanek, z zaburzeniami zachowania, ale także całych rodzin, gdzie występują problemy wychowawcze, rozpady związków lub strach przed narodzinami dziecka. Tu jednak trzeba zaznaczyć, że choć są to trudy życia powszechnie znane, to wszystkie należy traktować indywidualnie. I aby właściwie pomagać swoim pacjentom potrzebne jest nie tylko doświadczenie życiowe, ale przede wszystkim specjalistyczna wiedza i kwalifikacje z dziedziny psychoterapii. Jedno i drugie możemy zdobyć na studiach podyplomowych psychoterapia organizowanych między innymi przez Wyższą Szkołę Kształcenia Zawodowego.
Wspomniana uczelnia nie została podana bez przyczyny. Ma ogromny staż względem prowadzenia zajęć edukacyjnych, bowiem funkcjonuje na rynku aż ponad 20 lat. Uczelnia ta gwarantuje najwyższą jakość kształcenia, czego dowodem jest znak jakości ISO, spełnienie wymagań programowych MNiSW i MEN, wydawane świadectwa ukończenia studiów na wzorze MNiSW, jak również dostosowanie programu zajęć do aktualnych potrzeb studentów. A dzisiaj są nimi oszczędność czasu i pieniędzy, co stanowi główne cechy studiów na tej uczelni. Jest to możliwe dzięki realizowaniu studiów podyplomowych w formule e-learningowej, czyli samokształcenia. To studenci wybierają miejsce i czas rozpoczęcia lekcji. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie dla osób pracujących i studiujących inny kierunek. A co dadzą nam takie studia? Na pewno kwalifikacje, z których skorzystają aktywni zawodowo psychoterapeuci i osoby chcące nimi zostać. Z jednej strony pozwalają poszerzyć wiedzę z narzędzi i metod pracy psychoterapeuty, zaś z drugiej rozwijają kompetencje zawodowe niezbędne do rozpoczęcia pracy w poradniach psychologicznych, terapeutycznych, ośrodkach rehabilitacji i doradztwa zawodowego, ale także do otworzenia własnego gabinetu.