Już 7 grudnia 2024 roku Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu zaprasza wszystkich studentów na niezwykłe wydarzenie. Naszym gościem będzie Sławomir Sikora, znany dziennikarz śledczy, działacz społeczny, a także pierwowzór postaci Stefana z kultowego filmu „Dług” w reżyserii Krzysztofa Krauzego. To historia, która w latach 90. poruszyła cały kraj, wywołała burzliwą debatę społeczną. Do dziś skłania do refleksji nad moralnymi dylematami, granicami prawa i ludzką wytrzymałością.
Kim jest Sławomir Sikora?
Sławomir Sikora to człowiek o niezwykłej historii, która wstrząsnęła Polską. Początkowo miał zostać odnoszącym sukcesy przedsiębiorcą, ale seria dramatycznych zdarzeń zmieniła jego życie. W latach 90. stał się ofiarą wymuszeń, gróźb i przemocy ze strony znajomego z przeszłości, który okazał się oprawcą. Tragiczny finał tych wydarzeń doprowadził go do więzienia, w którym spędził ponad dekadę i musiał zmierzyć się z nową rzeczywistości.
W 2005 roku, dzięki intensywnej kampanii społecznej, został ułaskawiony przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Pod petycją w jego sprawie podpisało się 38 tysięcy osób, w tym wybitne osobistości świata kultury i polityki. Dziś Sławomir Sikora opowiada swoją historię, skupiając się na trudnych tematach, takich jak resocjalizacja, wykluczenie społeczne czy prawa człowieka.
Czego można się spodziewać na spotkaniu?
Podczas spotkania nasz gość odpowie na najważniejsze pytania dotyczące swojej historii. Dowiesz się:
- Co doprowadziło młodego, ambitnego człowieka do podjęcia radykalnych decyzji?
- Jak wygląda życie więzienne od środka?
- Jak można odbudować swoje życie po skazaniu i ułaskawieniu?
Data i miejsce spotkania
Organizatorem spotkania jest Instytut Prawa Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu. Spotkanie odbędzie się 7 grudnia 2024 roku, w sobotę, w sali 3, budynek „P” Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu przy ul. Komandorskiej 118-120. Początek o godzinie 17:30, zakończenie o 19:00.
Jak się zapisać?
Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zapisywać się drogą e-mailową, przesyłając zgłoszenie zawierające imię, nazwisko i adres e-mail na: kolonaukoweprawa@wskz.pl
Dla kogo jest to spotkanie?
Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów Prawa, Administracji, Prawa w biznesie, Kryminologii, a także studentów pozostałych kierunków! Ilość miejsc jest ograniczona, więc nie zwlekaj z decyzją!